×

Ambasador Ukrainy do Putina. Padły mocne słowa pod adresem rosyjskiego przywódcy

Ambasador Ukrainy do Putina podczas koncertu „Razem z Ukrainą” zorganizowanego przez TVN. Szef misji dyplomatycznej w dosadnych i wulgarnych słowach zwrócił się do rosyjskiego przywódcy. Emocje wzięły górę i nie ma co się dziwić. W końcu za naszą wschodnią granicą każdego dnia życie tracą kolejni niewinni ludzie. Co takiego ambasador Ukrainy w Polsce powiedział na scenie?

„Razem z Ukrainą”

To był wyjątkowy wieczór, który był nie tylko wyrazem wielkiej solidarności z naszym sąsiadem, ale także miał wlać w serca otuchę, dać nadzieję i wsparcie, którego tak bardzo potrzebuje teraz Ukraina.

20 marca w Atlas Arenie w Łodzi odbył się koncert charytatywny pt. „Razem z Ukrainą”. Zorganizowane przez TVN wydarzenie było transmitowane na żywo w 50 krajach, w tym w Polsce i Ukrainie.

Na scenie wystąpiło wielu polskich, jak i ukraińskich artystów, którzy zrzekli się wynagrodzenia za swoje występy, podobnie jak osoby pracujące przy organizacji wydarzenia. Cały dochód ma zostać przekazany na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej – organizacji pozarządowej, której celem jest udzielanie pomocy humanitarnej.

Podczas koncertu nie brakowało pięknych i wzruszających chwil. Jedna z nich miała miejsce już na samym początku, kiedy to mała Amellia Anisovych zaśpiewała hymn. Po zakończeniu występu, publiczność wstała z miejsce i nagrodziła dziewczynkę gromkimi brawami.

Ambasador Ukrainy do Putina

Zaraz na początku wydarzenia „Razem z Ukrainą” głos zabrał ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca. Szef misji dyplomatycznej podziękował Polsce za ogromne wsparcie i pomoc Ukrainie. Dodał również, że zaistniała sytuacja to czas próby.

Mówiono nam, że mamy starszego brata, ale historia pokazała, że tak naprawdę mamy serdeczną siostrę

– powiedział.

Ambasador Ukrainy do Putina
YouTube

Dalsza część wypowiedzi miała już zupełnie inny ton i wydźwięk. Polityk pozwolił sobie na wulgarny komentarz pod adresem Władimira Putina, który jest odpowiedzialny za koszmar milionów ludzie w Ukrainie.

Nie jestem piosenkarzem, jestem zwykłym ambasadorem, ale raz w życiu udało mi się zaśpiewać i po kilku latach tę piosenkę podchwycił cały świat, ale nie dziwne dlaczego – jest prosta i prawdziwa, „Putin chu*ło”

– powiedział ambasador Ukrainy w Polsce.

Słowa polityka były odniesieniem do publicznego wykonania przez jego osobę wspomnianej piosenki, podczas gdy pełnił jeszcze funkcję ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. Wówczas został nagrodzony przez parlament ukraiński brawami. Krótko po publicznym wykonaniu przyśpiewki Deszczyca został odwołany ze stanowiska (19 czerwca 2014 roku). Pamiętne wystąpienie polityka zbiegło się w czasie z planowanymi wcześniej zmianami w rządzie.

„Putin chu*ło”

„Putin chu*ło” to ukraińsko- i rosyjskojęzyczne wulgarne hasło odnoszące się do Władimira Putina. Zostało zapoczątkowane podczas aneksji Krymu w wyniku rosyjskiej agresji. Slogan zyskał dużą popularność wśród osób negatywnie oceniających politykę Putina.

Źródła: dziendobry.tvn.pl
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij