×

29-latka cierpi na uciążliwą alergię. Choroba nie pozwala jej się zbliżyć nawet do własnego męża

Johanna Watkins cierpi na migrenę, obfite wysypki i zespół jelita drażliwego już od wielu lat. Przyczyna tych wszystkich dolegliwości jest wręcz niewiarygodna. Jak się okazuje, kobieta ma alergię nawet na… ludzi! Objawy jeszcze bardziej pogorszyły się, gdy wyszła za mąż. Niestety, z powodu choroby nie może całować, a nawet przytulać swojego męża.

To wszystko jest bardzo przytłaczające… Wcześniej miałam reakcje alergiczne podczas kontaktu z rodzicami i wieloma innymi ludźmi. To straszne, że w tym momencie tyczy się to także mojego męża.

U 29-latki z Minneapolis zdiagnozowano zespół aktywacji mastocytów i monoklonalny zespół aktywacji mastocytów, a więc rzadkie zaburzenie systemu odpornościowego, co powoduje, że kobieta jest uczulona praktycznie na wszystko, łącznie ze swoim mężem. Niestety, sprawa Johanny jest szczególnie dotkliwa. Sprowadza się do tego, że mężatka musi żyć samotnie na poddaszu przy zamkniętych oknach i filtrach powietrza. Oczywiście, wszystko to jest nie lada wyzwaniem dla małżeństwa.

Nie jest to łatwe i wiąże się to z samymi problemami. Chcę, aby Johanna była bezpieczna, a póki co, jedynym sposobem jest ograniczenie naszych spotkań do maksimum. Nie mam zamiaru narażać jej życia.

Kochający mąż gotuje obiady dla Johanny (używa do tego tylko 15 produktów, które może jeść kobieta) i komunikuje się z nią za pomocą wiadomości tekstowych.

Często oglądają również ten sam film na dwóch różnych piętrach, a następnie omawiają go poprzez telefon.

Zabiegi i leki jakich podejmują się specjaliści podczas leczenia tej uciążliwej dolegliwości nie przynoszą skutku. Johanna poddała się już czterem chemioterapiom. Niestety, nic się nie zmieniło.

Johanna Watkins/Fox 9 video screengrab

Pozostaje nam tylko czekać… Jeśli znajdzie się lekarstwo, które mi pomoże, będę mogła zacząć prowadzić normalne życie. Jesteśmy sobie całkowicie oddani. Będziemy czekać tak długo, jak tylko będzie trzeba.

Pomimo choroby i ogromnych komplikacji, zakochana para jest ciągle pełna nadziei, że w końcu znajdzie się sposób, który pozwoli odzyskać Johannie pełnie zdrowia, a tym samym zbliży małżeństwo do siebie.

Może Cię zainteresować

zamknij