×

Aleksiej Nawalny w szpitalu! Przeciwnik Władimira Putina został otruty?

Aleksiej Nawalny w szpitalu. Zagraniczne media donoszą, iż jeden z przywódców opozycji antykremlowskiej w Rosji został prawdopodobnie otruty. Całe zdarzenie miało miejsce na pokładzie samolotu, który z powodu nagłego złego samopoczucia polityka, musiał awaryjnie lądować.

Aleksiej Nawalny w szpitalu. Opozycjonistę otruto?

Najważniejszy rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny przebywa w szpitalu w Omsku z powodu zatrucia. O jego stanie zdrowia poinformowała w czwartek (20 sierpnia) jego rzeczniczka Kira Jarmysz. Polityk jest nieprzytomny i znajduje się na oddziale reanimacji.

Zdaniem rzeczniczki, powodem zatrucia mogła być substancja dodana do herbaty. Jak wyjaśniła, Nawalny od rana wypił jedynie herbatę.

Dziś rano Nawalny wracał do Moskwy z Tomska. W trakcie lotu poczuł się źle. Samolot pilnie lądował w Omsku. Aleksiej doznał zatrucia toksynami. Lekarze mówią, że toksyna szybko wchłonęła się wraz gorącym płynem.

Serwis Waza na telegramie tuż przed godziną 7:00 poinformował, że:

Lekarze na razie nie wiedzą, czym Nawalny mógł zostać otruty. Prowadzą reanimację, ale Aleksiej nie dochodzi do siebie. Teraz wysłali Nawalnego na tomografię, by wyeliminować podejrzenie udaru mózgu.

Portal Tayga.Info donosi, że ostatnich kilka dni polityk spędził na Syberii. Jego współpracownicy z Tomska zapewnili, że podczas ostatniego dnia jego pobytu nie zauważyli nic podejrzanego.

Największy przeciwnik Putina

44-letni Aleksiej Nawalny jest prawnikiem i działaczem opozycji, a także autorem popularnego w Rosji bloga. Z jego inicjatywy powstała Fundacja Walki z Korupcją, która regularnie publikuje materiały śledcze dotyczące nadużyć korupcyjnych w najwyższych kręgach rosyjskich władz.

Opozycjonista kandydował w wyborach na prezydenta Rosji. Nawalnego wielokrotnie zatrzymywano ze względu na jego działalność polityczną.

W maju 2017 roku oblano go na ulicy żrącym środkiem odkażającym, „zielonką”, i groziła mu nawet utrata wzroku. Ponad rok temu Nawalny trafił do szpitala w Moskwie z objawami ostrej reakcji alergicznej. Przetransportowano go wówczas do szpitala z aresztu, gdzie odbywał karę administracyjną. Lekarze podejrzewali próbę otrucia.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, wyborcza.pl, wiadomosci.onet.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij