×

Aleksandra Domańska wylicza imiona neutralne płciowo. „To nie jest żaden wybryk”

Aleksandra Domańska wylicza imiona neutralne płciowo i przekonuje, że nie są one „wydziwaczone”. Czy któreś z nich otrzymało dziecko aktorki?

„Po co krzywdzić dziecko?”

Gdy Aleksandra Domańska podzieliła się z fanami informacją, że została mamą, rozpoczęły się dociekania na temat płci dziecka. Ale aktorka nie chciała jej zdradzić. Do spekulacji odniosła się w charakterystycznym dla siebie stylu. Zaznaczyła, że tylko jednego możemy być pewni – że to… dziewczynka lub chłopczyk, a imię jest „no gender”.

Słuchajcie, nie wiem, skąd te wieści o płci, bo nigdzie jej nie podawałam, ale jedno jest pewne. Jest 50 proc. szans, że to dziewczynka i 50 proc., że chłopczyk. Ale za to imię jest no gender! Dziękuję za miłe słowa. Kocham

– napisała na Instagramie.

Z pozoru niewinny wpis wywołał lawinę komentarzy. Wiele z nich było, delikatnie mówiąc, niepochlebnych.

Po co krzywdzić dziecko?

(…) Chyba jednak troszkę ma pani problemy z psychiką, albo na siłę próbuje pani wzbudzić zainteresowanie swoją osobą

Imię bezpłciowe = niepolskie imię. Pewnie znowu jakieś wydziwaczone. W imię chorej ideologii krzywdzić dziecko wymyślnym imieniem?

– czytamy w komentarzach.

Aleksandra Domańska postanowiła odpowiedzieć jednej z internautek.

Aleksandra Domańska wylicza imiona neutralne płciowo
Facebook

Aleksandra Domańska wylicza imiona neutralne płciowo

Aktorka lubi prowokować i podejmować tematy, które wzbudzają kontrowersje. Na Instagramie prowadzi swego rodzaju „kampanię” na rzecz samoakceptacji. Wygląda na to, że aktorka dobrze radzi sobie z krytyką i nie boi się niepochlebnych komentarzy.

Aleksandra Domańska wylicza imiona neutralne płciowo
Facebook

Do jednego z nich odniosła się, stając w obronie imion neutralnych płciowo. Chodzi o komentarz z zarzutem, że imię dla dziecka jest „wydziwaczone”.

Imię gender neutralne, moi mili hejterzy, to nie jest żaden wybryk natury. Takim imieniem jest na przykład Alex, Kai, Max, Eli, Ari, Ariel, Aron, Sasha. Czy są one wydziwaczone? Dziękuję Ci losie, że moje życie obfituje w takie chwile, wydarzenia i ludzi, dzięki którym czyjeś imię nie jest dla mnie powodem do niezdrowej ekscytacji. Życzę Wam jak najlepiej i dużo akceptacji

– odpisała Domańska.

Aleksandra Domańska wylicza imiona neutralne płciowo
Instagram

Jeśli chodzi o ujawnienie płci pociechy, aktorka pozostaje nieugięta. Podkreśla, że dziecko ma prawo do pełnej prywatności. Nie zdradziła również kto jest ojcem jej maleństwa. Trzeba przyznać, że to niezwykle rzadka i cenna postawa wśród współczesnych celebrytek i influencerek.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij