×

Sieć sklepów wycofuje mięsne specjały! Wykryto w nich niebezpieczną bakterię Salmonelli

Sieć sklepów Aldi wycofuje „Mięsne specjały” po tym, jak wykryto w nich bakterię Salmonelli. Producent prosi o natychmiastowy zwrot zarażonego produktu. Nie wolno go jeść, bo jest niebezpieczny dla zdrowia.

Aldi wycofuje „Mięsne specjały”

Sklep za pośrednictwem swojej strony poinformował, że w jednym z produktów „MIĘSNE SPECJAŁY Mięso z kurczaka na pulpety 400” wykryto niebezpieczną bakterię Salmonelli. W związku z tym nie należy go spożywać!

Trzeba wyrzucić albo przynieść do sklepu. Każdy klient może oczekiwać zwrotu pieniędzy, nawet jeśli nie posiada paragonu.

Oficjalny komunikat ze strony sklepu brzmi następująco:

Prosimy o niezwłoczny zwrot do naszych sklepów artykułu MIĘSNE SPECJAŁY Mięso z kurczaka na pulpety 400. Kod kreskowy produktu to 5904170025878, z datą przydatności do spożycia 26.02.2020 i numerem partii 0711702, którego producentem jest Roldrob S.A. Należność za zakupiony towar zostanie Państwu zwrócona, również w przypadku braku paragonu będącego dowodem dokonania zakupu. W produkcie tym stwierdzono Salmonellę, co może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów.

Groźna bakteria

Zarażenie bakterią Salmonelli objawia się w ostrym zatruciu pokarmowym, związanym z biegunką oraz częstymi wymiotami.

Głównymi źródłami zarażenia jest spożywanie produktów zanieczyszczonych, np. odchodami zwierząt (drób, szczury, myszy). Mięso chorych zwierząt także jest potencjalnie niebezpieczne.

Wszelkie produkty, które zawierają surowe produkty odzwierzęce (mleko, jajka) także mogą zawierać Salmonellę. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę w kuchni, mycie produktów oraz poddawanie ich odpowiedniej obróbce cieplnej. Wysoka temperatura zabija groźne bakterie.

Jeśli posiadasz wyżej wymieniony produkt należy go bezzwłocznie zwrócić do sklepu. Odzyskasz pieniądze oraz unikniesz niepotrzebnych nieprzyjemności żołądkowych.

Źródła: zywienie.abczdrowie.pl, dziennikzachodni.pl, nowiny24.pl, www.google.com
Fotografie: Pixabay, Aldi

Może Cię zainteresować