×

25 maja 1928 r. Albert Fish przeczytał ogłoszenie w gazecie zamieszczonej przez młodego Edwarda Budda. Chłopak szukał pracy, a Albert pomyślał, że stworzy mu okazję do tego, aby pomyślał, że ma mu coś do zaoferowania. Jego zamiary były jednak zupełnie inne…

Wybrał chłopca z myślą, aby go zabić…

Fish już miał na swoim koncie zabójstwa i gwałty na dzieciach. Nie miał zamiaru przestać, dlatego wymyślił taki przebieg zbrodni. Udał się do rodziny 18-letniego Budda pod pretekstem oferowania mu pracy. Ale kiedy poznał jego 10-letnią siostrę, Grace, Fish postanowił zmienić swoją ofiarę.

Wygląda na to, że wszystko, co zrobił Albert Fish, miało na celu sprawić, by wszyscy wokół niego cierpieli, a jedyną rzeczą, na którą mu zależało, był ból innych ludzi

W czasie spotkania Fisha z Buddem i jego rodzicami, zmienił zdanie i uznał, że lepszą ofiarą będzie dziewczynka. Przed rodziną grał zamożnego człowieka, który kocha dzieci. Dlatego też zaproponował rodzicom, że weźmie Grace ze sobą na przyjęcie dla maluchów. Oni, będąc pod jego urokiem, zgodzili się na to. Nie wiedzieli, że wydali wyrok na własne dziecko…

Albert najpierw chciał zabić chłopaka, odcinając mu genitalia i pozwalając na to, aby się wykrwawił. Zmienił jednak swoje mordercze plany i odebrał życie Grace. Gdy dopuścił się okropnej zbrodni, było mu mało i jeszcze wysłał anonimowo list do rodziców, którzy zaczęli szukać ukochanego dziecka.

Fish był sadomasochistą, co oznacza, że pragnął odczuwać ból i go zadawać

Często poddawał się bolesnym zabiegom, przede wszystkim wbijaniu gwoździ w ciało, zwłaszcza w obszarze okolic intymnych. Do tego stopnia go to podniecało, że szedł coraz dalej i w pewnym momencie nie wyciągał gwoździ ze swojego ciała, a je tam zostawiał. Po tym, jak został aresztowany i zbadany przez lekarza, prześwietlenie wykazało 29 igieł i gwoździ w jego miednicy.

Morderstwo malutkiej Grace i zjedzenie jej ciała nie było dla niego wystarczające

Do rodziny napisał list, w którym opisał ostatnie chwile jej życia i to, co jej zrobił…

Poszedłem na górę i rozebrałem się. Wiedziałem, że jeśli tego nie zrobię, to się ubrudzę od krwi Grace. Kiedy wszystko było gotowe, podszedłem do okna i zawołałem ją. Potem schowałem się w szafie, aż ona weszła do tego pokoju. Wyszedłem, a kiedy zobaczyła, że jestem nagi, zaczęła płakać i próbowała zbiegać po schodach. Złapałem ją, a ona powiedziała, że powie mamie. Najpierw rozebrałem ją do naga. Ależ ona kopała, gryzła i drapała. Dałem radę ją jednak udusić, a potem pokroiłem ją na małe kawałki, abym mógł mięso schować, ugotować i zjeść. Pysznie smakowało jej mięso. Zjedzenie jej zajęło mi 9 dni. Oświadczam, że zginęła, będąc dziewicą, ale zaznaczam, że nie musiało tak być

Zbrodni było więcej, ponieważ Fisha nie udało się od razu ująć

W 1924 roku ośmioletni Francis McDonnell zaginął po grze w piłkę. Jego ciało zostało później znalezione powieszone na drzewie w zalesionej okolicy w pobliżu jego domu. Został zaatakowany seksualnie i uduszony szelkami, a jego ciało doznało ciężkich skaleczeń. Przyjaciele McDonnella powiedzieli, że widzieli chłopca z „szarym człowiekiem”, niewątpliwie był to Fish w swoim szarym garniturze. Początkowo zaprzeczał, że ma z tym związek, ale później przyznał się do winy.

W 1927 roku 12-letni Billy Gaffney zniknął ze swojego budynku mieszkalnego po tym, jak spotkał się z „szarym człowiekiem”

To także zrobił Fish, a gdy w końcu policja go zatrzymała, o tej zbrodni powiedział tak:

Odciąłem mu uszy, nos, usta od ucha do ucha. Wyłupiłem mu oczy. Był wtedy martwy. Wbiłem nóż w jego brzuch i przycisnąłem usta do jego ciała i wypiłem jego krew. A potem go zjadłem. Nigdy nie jadłem żadnego pieczonego indyka, który smakowałby w połowie tak dobrze jak ten chłopak

Albert miał żonę i szóstkę dzieci, ale jego wybranka uciekła z kochankiem

Wielu uważa, że to mogło mieć wpływ na to, że młody Fish zaczął zabijać i znęcać się nad ludźmi. Albert Fish, Jr., syn Fisha, wiedział, że jego ojciec był szalony. Po aresztowaniu Fisha udzielił wywiadu, w którym szczegółowo opisał swoje bardzo dziwne dzieciństwo:

„Zawsze wiedziałem, że ten stary skunks tak skończy. Nigdy nie był normalny. Jadł surowe mięso, a pewnego dnia, gdy wróciłem do domu, znalazłem go w pokoju, gdy stał nago i z całym sił uderzał się deską w plecy. Nigdy nie chciałem mieć z nim nic wspólnego i nie wyciągnę ręki, aby mu pomóc”.

Fish nie przestał czerpać satysfakcji seksualnej z torturowania ludzi po tym, jak został aresztowany

W czasie spowiedzi, przyznając się do śmierci Grace Budd i Billy’ego Gaffneya, Fish skomentował, że zabił dziesiątki dzieci, popełniając morderstwa w niemal każdym stanie USA. Niezależnie od tego, czy jest to prawda, czy też nie (prawdopodobnie jest to gdzieś pomiędzy prawdą a kłamstwem), Fish świadomie torturował rodziców każdego zaginionego dziecka w Ameryce, mówiąc, że je zjadał i torturował.

Został aresztowany w 1934 roku. Jednym ze sposobów, dzięki którym przez tyle lat udawało mu się nie być schwytanym, był fakt, że zajmował się remontami i co chwilę zmieniał miejsce zamieszkania. Jedno z ostatnich zabójstw miało miejsce w Far Rock, 15 lutego 1932 r. W Queens. Okaleczył ciało Mary Ellen O’Connor, 16-letniej dziewczynki. To, co zostało z jej ciała, znaleziono w pobliżu jednego z domów, które malował Fish.

Został oskarżony o pedofilię, kanibalizm, masochizm, koprofilię i urofilię. Obrońcy próbowali tłumaczyć go, mówiąc, że jest niepoczytalny, ale to nie pomogło i sąd skazał go na karę śmierci. Wyrok wykonano 16 stycznie 1936 roku.

Polecane

Może Cię zainteresować