×

IMGW ogłosiło alarm pogodowy I stopnia! Północ i południe polski w strefie zagrożenia

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed występowaniem bardzo silnych wiatrów. W porywach mogą one osiągnąć nawet 85 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie 1-ego stopnia

Synoptycy podają, że wiatr południowo-zachodni wieje ze średnią prędkością od 25-45 kilometrów na godzinę. Jednak może od osiągnąć w pewnych momentach nawet do 85 km/h. W związku z dużymi wahaniami należy zachować ostrożność.

W województwie zachodniopomorskim największą prędkość wiatr osiągnie między godziną 16.00 w niedzielę, a 2 w nocy w poniedziałek. Obejmie takie rejony jak:

Świnoujście, powiat: kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński oraz sławieński.

W województwie pomorskim możemy spodziewać się najsilniejszych wiatrów między 19.30 w niedziele, a 5 rano w poniedziałek. Obejmą takie powiaty:

Słupski, lęborski, wejherowski i pucki.

W pozostałych częściach kraju ostrzeżenia obowiązują od niedzieli rano do godziny 19 tego samego dnia. Obejmą województwa:

Śląskie takie powiaty jak: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała i żywiecki;

Małopolskie – w powiatach: wadowickim, suskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, gorlickim, nowotarskim, tatrzańskim;

Podkarpackie – w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, brzozowskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim.

Czym jest ostrzeżenie 1-ego stopnia?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że wystąpienie zagrożenia o statusie 1-ego stopnia mogą spowodować zagrożenie dla zdrowia i życia. Należy również zabezpieczyć swój dobytek aby nie doszło do strat materialnych.

Prosimy o zastosowanie się do ostrzeżeń IMGW w celu uniknięcia zagrożenia.

 

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: tvnmeteo.tvn24.pl
Fotografie: newborn.ru (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować