×

Aktualny sondaż prezydencki! Andrzej Duda powinien zacząć obawiać się rywali

Aktualny sondaż prezydencki został ujawniony przez sztab Szymona Hołowni. Przeprowadziła go firma Maison&Partners. Wynika z niego, że obecna głowa państwa może przegrać II turę wyborów.

Aktualny sondaż prezydencki

Nie od dzisiaj wiadomo, że każdy sztab wyborczy przeprowadza własne badania i najczęściej są one w miarę dokładne. Jednak kandydaci niechętnie dzielą się swoimi sondażami z opinią publiczną. Ostatnio wyjątek zrobił Szymon Hołownia.

Jego sztab zlecił przeprowadzenie badania firmie Maison&Partners. W opublikowanym raporcie wyraźnie widać spadek poparcia już w I turze dla obecnego prezydenta. Według najnowszego sondażu prezydenckiego, Andrzej Duda może liczyć na poparcie 37 proc. ankietowanych. Po piętach depcze mu Rafał Trzaskowski z wynikiem 28,4 proc. Co ciekawe, na trzecim miejscu uplasował się Szymon Hołowania. Na tego kandydata głos oddałoby 14,8 proc. ankietowanych.

Wyniki II tury wyborów mogą być bardzo interesujące. Z sondażu prezydenckiego wynika, że Andrzej Duda przegrałby w starciu z Rafałem Trzaskowskim. Na obecną głowę państwa zagłosowałoby tylko 39 proc. wyborców, zaś na Trzaskowskiego 42 proc. Pozostałe 19 proc. nie jest w stanie wskazać swojego kandydata.

Jednak to nie wszystko, bowiem Duda w II turze przegrałby także z Szymonem Hołownią. Pierwszy kandydat otrzymałby 38 proc., a drugi aż 46 proc. głosów. Niezdecydowanych wyborców miałoby być w tym przypadku 16 proc.

Debata prezydencka już dzisiaj!

Już dzisiaj (17.06) odbędzie się debata prezydencka. Transmisję będzie można oglądać na TVP1 oraz TVP Info o godzinie 21:00 i potrwa ona 70 min. Całość poprowadzi dziennikarz Telewizji Polskiej, Michał Adamczyk.

W debacie prezydenckiej prawdopodobnie wezmą udział wszyscy kandydaci. Oznacza to, że na antenie zobaczymy: Andrzeja Dudę, Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołownię, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Stanisława Żółtka, Pawła Tanajno, Mirosława Piotrowskiego, Marka Jakubiaka oraz Waldemara Witkowskiego, który dopiero co dołączył do wyścigu o prezydenturę.

Wybory prezydenckie w 2020 roku odbędą się w niedzielę 28 czerwca. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne będzie możliwość oddania swojego głosu w drodze korespondencyjnej.

Źródła: warszawawpigulce.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować