×

Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych zakażeniach koronawirusem. 1120 chorych!

Resort Zdrowia opublikował najnowsze statystyki dotyczące liczby zakażonych koronawirusem w Polsce. Ilość chorych wzrosła już do 1 120. Odnotowano 14 zgonów. Czeka nas jeszcze wiele dni obfitujących w tak smutne informacje.

Aktualna ilość zakażeń koronawirusem

Zaktualizowana ilość zakażeń koronawirusem wynosi już 1 120. Od godziny 9 rano przybyło 35 nowych przypadków. Większość dotyczy województwa łódzkiego, gdzie wykryto 14 nowych zachorowań. Oprócz tego, potwierdzono 7 przypadków na Dolnym Śląsku, 4 na Górnym Śląsku, 4 w Wielkopolsce i tyle samo w Małopolsce. Ponadto, przybyło po jednym pacjencie w województwach opolskim i podkarpackim.

 

Nie wszyscy będą leczeni

W Niemczech, gdzie ilość zakażeń koronawirusem jest znacznie wyższa niż w Polsce, opublikowano dokument, który ustala zasady „selekcji” pacjentów. Określa on, kto będzie leczony w pierwszej kolejności. Zaleca się, aby lekarze „zwalniali pacjenta”, u którego rozpoczął się proces umierania lub nie można spodziewać się jakiejkolwiek poprawy bądź przeżycie jest możliwe tylko jeśli chory będzie przebywał przez cały czas na oddziale intensywnej terapii.

Aby uniknąć zakażenia należy bezwzględnie dbać o higienę. Ważne jest nie tylko mycie rąk, ale wyeliminowanie wszelkich czynników ryzyka. Należą do nich m.in. długie paznokcie, pod którymi gromadzi się brud. Wskazane jest pozostanie w domu i unikanie skupisk ludzkich.

Fotografie: Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować