×

Aktor z „M jak Miłość” porzucił karierę i został księdzem!

Niektórzy marzą o karierze aktorskiej, inni porzucają ją, żeby oddać swoje życie Bogu. Jakub Strzelecki grał w popularnych polskich produkcjach i wróżono mu świetlaną przyszłość w zawodzie. Mimo to porzucił karierę aktorską dla zakonu.

Porzucił karierę aktorską dla zakonu

Ci, którzy marzą o karierze aktorskiej, są w stanie wiele dla niej poświęcić. Egzaminy, castingi, konkursy – droga do tego zawodu bywa bardzo kręta, pełna porażek i poświęceń. Ale gdzieś na końcu tej drogi jest popularność, uznanie widzów i pieniądze. Jakub Strzelecki doszedł tam, gdzie chciałoby dojść wielu początkujących w tym zawodzie. Ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Grał w takich serialach jak „M jak Miłość„, „Czas honoru”, „Dwie strony medalu”, „39 i pół”, „Prosto w serce” czy „Na dobre i na złe”. W „Teraz albo nigdy” wcielił się w rolę absztyfikanta Marty (zagrał u boku Marty Żmudy Trzebiatowskiej). Zagrał także w filmie „Miasto z morza”. Aktora określano… „nowym ciachem w show-biznesie”. Porównywano go do Maćka Zakościelnego.

Porzucił karierę aktorską i został księdzem
Twitter

Mimo prężnie rozwijającej się kariery, w 2014 roku Jakub Strzelecki porzucił show-biznes. Poczuł powołanie i postanowił, że odda swoje życie Bogu. Aktor wstąpił do Zakonu Ojców Bernardynów. Pierwsze śluby zakonne złożył w 2016 roku. Przyjął wówczas imię Tobiasz. Natomiast w 2020 roku były aktor przyjął święcenia kapłańskie w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zrezygnował z miłości do aktorstwa. W Misteriach Kalwaryjskich gra… Jezusa.

Porzucił karierę aktorską i został księdzem
twitter
Porzucił karierę aktorską i został księdzem
Twitter

Nie tylko Jakub Strzelecki

Życie zakonnika i księdza diametralnie różni się od życia rozpoznawalnego aktora telewizyjnego. Dla niektórych decyzja, jaką podjął Jakub Strzelecki, może być niezrozumiała. Jednak, jak przypomina Onet, jest to droga, którą podąża więcej osób, związanych z show-biznesem.

Maciej Czaczyk – uzdolniony młody gitarzysta, który w 2011 roku wystąpił w „Must Be the Music. Tylko muzyka” i oczarował widzów oraz jurorów, po wydaniu debiutanckiej płyty wstąpił do zakonu. Dziś piosenki nagrywa jedynie hobbistycznie. 2 marca 2019 r. w Bazylice archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie przyjął święcenia w stopniu diakona, a kilka tygodni później otrzymał święcenia kapłańskie.

Porzucił karierę aktorską i został księdzem
Facebook

Podobnych przykładów nie brakuje także za granicą. Zakonnicą została Olalla Oliveros – aktorka serialowa i modelka, która po wizycie w Fatimie postanowiła całkowicie odmienić swoje życie.

Porzucił karierę aktorską i został księdzem
Twitter

Z kolei Robert Lussier – gwiazdor hollywoodzkich filmów lat 70. i 80., po wycieczce do zakonu rzymskokatolickiego w Nowym Meksyku, dołączył do klasztoru benedyktynów w Pecos.

Fotografie: Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij