×

Akcja służb w centrum Warszawy! Na ulicy uzbrojeni po zęby policjanci i strażacy

Trwa akcja służb w centrum Warszawy po zgłoszeniu „tajemniczej torby”. Na miejsce ściągnięto specjalistyczny sprzęt i psy policyjne.

Akcja służb w centrum Warszawy

Jak donosi Super Express, nie wiadomo, o jaki pakunek chodzi oraz kto mógł go przynieść. Jednakże zgłoszenie potraktowano poważnie i wysłano w okolice Uniwersytetu Warszawskiego odpowiednie służby. Na miejsce ściągnięto specjalistów od pirotechniki, psy tropiące oraz roboty saperskie.

Przeszukiwany jest cały obszar i mundurowi sprawdzają każdy kąt w tym także śmietniki. Nigdy nie wiadomo, czy potencjalny zamachowiec nie ukrył torby w takim miejscu. W tych działaniach asystują im strażacy.

Jak przekazał kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej:

O godzinie 11.55 policjanci poprosili nas o asystę przy sprawdzeniu pirotechnicznym na Krakowskim Przedmieściu w okolicy Uniwersytetu Warszawskiego. Na miejscu jest jeden nasz zastęp. Nie mam informacji, o jaką bombę chodzi i co dokładnie jest sprawdzane.

Akcja służb w centrum Warszawy
Twitter

Znaleziono sprawców?

Policja bardzo ogólnie relacjonuje przebieg całej akcji. Nie wiadomo, jakie podłoże miałby potencjalny zamach oraz użycie ładunku wybuchowego.

Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji przekazała tylko:

Mogę jedynie powiedzieć, że trwa akcja zatrzymania dwóch osób podejrzanych w centrum miasta.

Obecnie policjanci przeszukują budynki, pod ławkami oraz inne miejsca, jednocześnie przepytują potencjalnych świadków. Ewakuowano potencjalnie zagrożone obiekty, aby zminimalizować ryzyko utraty zdrowia lub życia przez osoby postronne.

Źródła: www.se.pl, warszawawpigulce.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij