×

Afera w Zakopanem. Właścicielki pensjonatu poturbowały swoich gości

Afera w Zakopanem bez wątpienia nie zachęci Polaków do odwiedzania Tatr. Wczoraj odbyła się kolejna rozprawa w sprawie oskarżonych właścicielek willi „Tatarzanka”. W pensjonacie miała miejsce burzliwa awantura między turystami oraz właścicielkami. Całe zdarzenie zarejestrowano telefonem, a nagranie trafiło do sieci.

Pandemia wiele zmieniła

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, branża hotelarska przeżywa obecnie bardzo trudne chwile. Wiele ośrodków przestało istnieć lub znalazło się na skraju bankructwa. Widząc, że sytuacja jest bardzo poważna, spora część przedsiębiorców przystąpiła do akcji #OtwieraMY. Dołączyli do niej także właściciele hoteli i restauracji w Zakopanem.

Wszyscy, którzy posiadają własne biznesy robią teraz co w ich mocy, aby zachęcić Polaków do korzystania z ich usług. Można dostrzec, z jak dużą serdecznością oraz otwartością traktują gości. Niestety nie ulega wątpliwości, że za ich grzecznością stoją przede wszystkim problemy wynikające z trwającej pandemii. Jeszcze kilka lat temu ich zachowanie było zgoła inne. Najlepszym przykładem jest zdarzenie, które na początku sierpnia 2019 roku rozegrało się w popularnym pensjonacie „Tatrzanka” w Zakopanem.

Gdy turyści ze Stargardu Szczecińskiego zameldowali się na miejscu sądzili, że to początek wspaniałego wypoczynku w górach. Niestety ich radość nie trwała długo. Szybko okazało się, że w pokoju aż roi się od usterek. Goście od razu powiadomili o nich właścicielki. Kobiety przyjechały na miejsce i wtedy rozpętało się prawdziwe piekło.

Afera w Zakopanem

Poszkodowany turysta udostępnił nagranie w Internecie, na którym widać, jak dwie kobiety wyrzucają przez okno prywatne rzeczy gości. Chwilę później właścicielki pensjonatu rzucają się na mężczyznę oraz jego żonę. W wyniku napaści kobieta została tak poturbowana, że wymagała hospitalizacji. Trafiła do placówki w Zakopanem, a na miejsce wezwano policję.

Mężczyzna, który podczas wakacji przeżył istny horror, postanowił opowiedzieć o swoich przeżyciach w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim. Przyznał, że po zamieszczeniu filmiku w sieci, zgłosiło się do niego mnóstwo osób, które posiadają podobne wspomnienia z tego miejsca.

W minioną środę, 21 kwietnia odbyła się druga rozprawa w Sądzie Rejonowym w Zakopanem. Stanisławie S. oraz Edycie S. postawiono zarzuty napaści oraz pobicia z użyciem paralizatora. Podczas pierwszej rozprawy kobiety odmówiły składania zeznań. Obie usprawiedliwiały swoje zachowanie faktem, że obecnie leczą się psychiatrycznie.

Turyści zostali wyrzuceni z mieszkania na bruk. Nie otrzymali także zwrotu pieniędzy za nocleg. W związku z tym, ubiegają się o odszkodowanie w wysokości 15 tys. zł. Turystka ze Stargardu wspomina, jak wyglądał przebieg tych skandalicznych wydarzeń.

Do apartamentu przyjechaliśmy po godz. 17. Przy wejściu do środka nie widzieliśmy właścicieli. Dostaliśmy SMS-em kod do skrzynki, w której był klucz. W środku zauważyliśmy, że w przedpokoju jest kamera obrotowa. To nas zdziwiło.

Napaść na turystów

Podczas rozprawy poszkodowana turystka opowiadała:

Dzień później mąż wysłał właścicielce obiektu MMS-a ze zdjęciami rzeczy, które były w wynajętym mieszkaniu zepsute. Było to poszczerbione lustro, plama na kanapie, niedziałające światło w kilku miejscach. Zrobiliśmy to, bo baliśmy się, że to nam zostanie zarzucone, że zepsuliśmy te rzeczy.

Zaledwie 15 minut później na miejsce przybyły właścicielki. Pokrzywdzony mężczyzna wspominał, że jedna z nich kilkakrotnie go opluła.

Starsza z pań napluła mi w twarz co najmniej dwa razy.

Później mężczyznę potraktowano paralizatorem. Jako dowód przedstawił koszulę z wypaloną dziurą. Z kolei jego żonę uderzono urządzeniem. Następnie jedna z kobiet popchnęła go z całej siły, przez co przewrócił się i upadł na stolik. Mebel rozpadł się. Wówczas napastniczki oświadczyły, że będzie musiał zapłacić za niego 700 zł.

Na razie rozprawa została odroczona do 26 maja. Kobietom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować