×

17-letnia Polka jest zmuszana do wyjazdu do USA. Opiekunowie jej nawet grożą

Andzia to 17-letnia dziewczyna, która ma zostać adoptowana przez rodzinę z USA, gdzie może czekać ją prawdziwy koszmar. Taka kolej rzeczy doprowadziłaby do tego, że nastolatka będzie musiała pożegnać się z rodzeństwem. Bardzo prawdopodobne, że już nigdy nie wróciłaby do kraju. Choć sama nie wyraża zgody na wyjazd i podpisała w tym celu stosowne oświadczenie w obecności notariusza, bardzo możliwe, że do adopcji i tak dojdzie.

Wstrząsające nagranie

Sprawa 17-latki została w ostatnim czasie nagłośniona w mediach poprzez nagranie z udziałem dziewczyny i mężczyzny, który opisuje całą sytuację. Dane Andzi nie zostały oficjalnie udostępnione. Na nagraniu nie widzimy nawet twarzy nastolatki. Wszystko w trosce o jej bezpieczeństwo. Kontakt w tej sprawie również odbywa się przez widocznego na nagraniu mężczyznę.

Youtube

Zapewnienia

Mężczyzna zapewnia, że jeżeli nastolatka zostanie w Polsce, zrobi wszystko, aby pomóc jej się ustatkować i wejść w dorosłe życie, tym bardziej, że do pełnoletności brakuje jej niespełna rok czasu.

Co się stanie, jeśli 17-latka nie zgodzi się na wyjazd?

Mimo, że dziewczyna nie chce wyjeżdżać, zostaje nagabywana i zastraszana przez pracujące w ośrodku osoby, opiekuna prawnego i dyrekcję ośrodka, w którym aktualnie mieszka. Jeżeli jednak nie zgodzi się na takie rozwiązanie, zarząd ośrodka podkreśla, że będzie zmuszona pozostać w nim na stałe.

Tylko nagłośnienie sprawy może pomóc dziewczynie

Bardzo ważne jest zakończenie tego bezprawnego procederu. To, że 17-latka nie ma rodziny i jest niepełnoletnia nie odbiera jej prawa do decydowania o swoim losie. Niektórzy najwyraźniej jednak uważają inaczej. Mężczyzna na końcu nagrania prosi o udostępnianie i opisanie całego materiału. My już to zrobiliśmy. Teraz Twoja kolej. Jeśli poruszyła Cię historia 17-letniej Andzi, koniecznie podziel się nią z innymi.

Obejrzyj nagranie i daj znać, co myślisz o całej sytuacji. Nam po prostu nie mieści się to w głowach.

Może Cię zainteresować

zamknij