×

Adam Małysz ma koronawirusa. Skoczek osobiście poinformował o chorobie

Polskę obiegła przykra wiadomość. Adam Małysz ma koronawirusa. O zakażeniu chorobą były skoczek poinformował osobiście, za pomocą Instagrama i Facebooka. Jak tłumaczy, miał w ostatnim czasie kontakt z osobą chorą i sam postanowił się zbadać. Niestety, wynik okazał się pozytywny.

Adam Małysz ma koronawirusa

Skoczek zamieścił w mediach społecznościowych osobistą wiadomość do fanów. Oto jej treść:

Witajcie kochani.

Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.

Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności.

Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.

Co z innymi skoczkami?

Zła wiadomość jest taka, że Małysz miał w ostatnim czasie kontakt z całą polską kadrą skoczków, w tym z Dawidem Kubackim czy Kamilem Stochem. Legendarny polski sportowiec, a także obecny dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim chętnie dzielił się swoimi wrażeniami z fanami po pierwszych treningach.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy którykolwiek ze skoczków polskiej kadry zmaga się również z koronawirusem. Z całą pewnością wszyscy zostaną poddani testom na obecność COVID-19. Oby wyniki okazały się negatywne.

Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij