×

Adalia Rose Williams nie żyje. Dokumentowała swoje życie z bardzo rzadką chorobą

Adalia Rose Williams nie żyje. Zmarła 12 stycznia w wieku zaledwie 15 lat. Dziewczynka była uwięziona w ciele 6-latki, choć wyglądała na „zdecydowanie” starszą, a to za sprawą bardzo rzadkiej choroby zwanej progerią. Znana youtuberka dokumentowała swoje życie w sieci. Materiały gwiazdy portali społecznościowych obserwowały miliony.

Adalia Rose Williams nie żyje

Adalia Rose Williams, którą za sprawą mediów społecznościowych pokochali ludzie na całym świecie, nie żyje. Nastolatka zmarła w wieku zaledwie 15 lat.

12 stycznia 2022 roku o godzinie 19:00 Adalia Rose Williams uwolniła się od tego świata. Przeszła przez to spokojnie i spokojnie odeszła

– czytamy w komunikatach opublikowanych na profilach Adalii.

W dalszej części wpisu czytamy o podziękowaniach skierowanych do wszystkich, którzy wspierali nastolatkę i okazywali jej miłość.

Nie odczuwa już bólu i tańczy gdzieś do muzyki, którą kocha. Naprawdę chciałabym, żeby nasza rzeczywistość wyglądała inaczej, ale tak niestety nie jest. Chcemy podziękować wszystkim, którzy ją kochali i wspierali. Dziękujemy jej lekarzom i pielęgniarkom, którzy przez lata pracowali, aby utrzymać ją przy zdrowiu

– napisano.

Na koniec Williamsowie poprosili o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym dla nich czasie.

Popularność Adalii

Dziewczynka zyskała ogromną popularność na Youtube, gdzie zgromadziła blisko 3 miliony subskrybentów. Ogromny zastrzyk popularności przyniosło jej nagranie z 2016 roku, na którym tańczyła. Publikujemy je poniżej:

Adalia zmagała się z bardzo rzadką chorobą. Czym jest progeria?

Adalia chorowała na wrodzoną chorobę genetyczną zwaną progerią lub zespołem Hutchinsona-Gilforda. Schorzenie objawia się przyspieszonym procesem starzenia wywołanym zaburzeniami w strukturze i pracy jądra komórkowego. Charakteryzuje się przedwczesnym starzeniem skóry, kości, serca i naczyń krwionośnych.

Na progerię nie ma lekarstwa i nie ma żadnej metody walki, która przynosiłaby zadowalające rezultaty. Chorzy najczęściej umierają z powodu chorób kardiologicznych, takich jak postępująca miażdżyca naczyń wieńcowych i mózgowych – przyczyny śmierci, które występują głównie u osób w podeszłym wieku.

Częstość występowania schorzenia, z którym zmagała się zmarła Adalia, wynosi 1 na kilka milionów urodzeń. Chorzy na progerię umierają średnio po przeżyciu 13. roku życia. Adalia dożyła 15 lat.

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij