×

Ada Fijał zostanie pielęgniarką? Chce pomagać zakażonym koronawirusem

Ada Fijał zostanie pielęgniarką? Trzeba przyznać, że popularna aktorka i ikona mody w swoim życiu zawodowym postawiła na nietypowe połączenie. Z gabinetu medycznego wprost na wielką scenę? Gwiazda udowadnia, że to jest jak najbardziej możliwe. Co więcej, teraz Ada deklaruje chęć pomocy w walce z koronawirusem.

Kim jest Ada Fijał?

Ada Fijał to aktorka teatralna i serialowa oraz wokalistka, pochodząca z Krakowa. Szerszej publiczności znana między innymi z roli Kamili w serialu „To nie koniec świata!”, Iwony w serialu „Galeria”, czy Beaty Krajewskiej w „Hotelu 52”.

Dzięki charakterystycznej urodzie aktorka szybko stała się rozpoznawalna. Ada jest również silnie związana z modą. Ten świat fascynuje ją na tyle, że w Polsat Cafe swego czasu prowadziła program „Gwiazdy na dywaniku”. Obecnie jest jedną z jurorek w programie „Shopping Queens”.

Nietuzinkowe połączenie

Połączenie aktorstwa, mody i muzyki, nie wyczerpuje jednak talentu Ady. Niewiele osób wie o tym, że zanim Fijał ukończyła krakowską PWST (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna), dyplom uzyskała na zupełnie innym kierunku.

Fijał z wykształcenia jest nie tylko aktorką, ale i… dentystką. Ukończyła stomatologię w Collegium Medicum Uniwersytety Jagiellońskiego w Krakowie. Zanim przeniosła się na wielką scenę, przez jakiś czas pracowała jako dentystka.

Ada Fijał zostanie pielęgniarką?

W związku z wykształceniem aktorki, Fakt postanowił zapytać ją, czy mogłaby skorzystać ze swojej wiedzy medycznej, by wesprzeć służby w walce z koronawirusem.

Aktorka odpowiedziała bez wahania:

Oczywiście, że tak! W końcu składałam przysięgę Hipokratesa i pomoc innym mam we krwi. Tym bardziej w sytuacjach wyjątkowych musimy sobie pomagać.

Warto nadmienić, że aktorka od lat wykorzystuje swoją popularność w szczytnym celu, angażując się w wiele akcji charytatywnych. W 2016 roku otrzymała nawet nominację do nagrody Gwiazdy Dobroczynności.

Aktualnie aktorka przebywa wraz ze swoim mężem i synkiem na wsi, stosując się do zaleceń. I jak mówi:

(…) siedzę w domu i się z niego nie ruszam. Bawię się z synkiem, czytam książki i prowadzę życie towarzyskie na instagramie, podczas live na które zapraszam codziennie o 21:30

Aktorka zapewnia również, że nawet izolacja nie musi być równoznaczna z nudą!

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować