×

Absurd na maturze z języka angielskiego. Uczniowie ledwo powstrzymali śmiech

Absurd na maturze z języka angielskiego. Egzamin odbył się 6 maja i był dla maturzystów ostatnim obowiązkowym – po języku polskim i matematyce. Nie obyło się bez kontrowersji…

Przecieki?

Tegoroczna matura z języka angielskiego przeszła już do historii. Tradycyjnie nie obyło się bez informacji o przeciekach. Jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu ktoś „uczynny” opublikował temat wypracowania w Internecie. Tę informację potwierdził TVN24 Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Przed wejściem na salę egzaminacyjną, uczniowie szukali w sieci konkretnych haseł. Na szczególne zainteresowanie zasłużyło sobie jedno hasło: „jak napisać e-mail po angielsku”. Przypadek?

Sprawą zajęła się prokuratura. Zdaniem Smolika, to któryś z dyrektorów złamał procedury egzaminacyjne.

Absurd na maturze z języka angielskiego

Ale na tym nie koniec kontrowersji związanych z tegoroczną maturą z języka angielskiego. Maturzyści mieli do czynienia z absurdalnym zadaniem, które wywołało duże rozbawienie.

Ledwo powstrzymałam śmiech

– przyznaje jedna z maturzystek, cytowana przez „Super Express”.

To zadanie miało zweryfikować, czy uczniowie potrafią słuchać ze zrozumieniem. Sęk w tym, że bohater zadania schował w piekarniku… 15 tysięcy. Nie była to zbyt przemyślana decyzja. Oszczędności poszły z dymem, gdy żona nieroztropnego mężczyzny postanowiła ugotować obiad.

Płonące pieniądze rozbawiły maturzystów. Oczywiście tych, którzy zrozumieli, o czym mowa. Ale może właśnie o to chodziło, by sprawdzić, czy uczniowie na pewno nie mają problemów ze zrozumieniem zdań wygłaszanych w języku angielskim. Nawet tych najbardziej kuriozalnych.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.planeta.pl, www.se.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij