×

Rodzina była zaniepokojona stanem 95-letniej mamy. W jej pokoju niepostrzeżenie umieszono kamerę

Niejednokrotnie słyszeliśmy o skandalicznym traktowaniu starszych ludzi przez opiekunów w placówkach, w domu czy nawet w szpitalu.

Opiekun osób starszych ma za zadanie pomagać swoim podopiecznym w codziennych czynnościach, tak by mogli godnie spędzić ostatnie dni swojego życia. W tym zawodzie powinny pracować wyłącznie osoby z powołaniem, które naprawde chcą pomagać.

Niestety, coraz częściej zdarza się, że starsze osoby traktuje się źle, w sposób poniżający i karygodny. Do podobnego zdarzenia doszło w Stanach Zjednoczonych w stanie Maryland. 95-letnia kobieta przebywa w domu opieki, a pieczę nad nią sprawuje czarnoskóra opiekunka. Rodzina zaniepokoiła się stanem mamy, dlatego w jej pokoju ukryto kamerę. Na wideo wyraźnie widać, jak staruszka bita jest po głowie.

Zastanów się, czy chciałbyś, aby ktoś tak traktował Twoją mamę, dziadka czy babcię? Starsze osoby często nie są w stanie przekazać nam tego, co je spotyka na co dzień. Bądźmy ostrożni i miejmy wzgląd na to, co dzieje się w dzisiejszym świecie.

Może Cię zainteresować

zamknij