×

91-latek wyrzucił przez okno pieniądze. Był przekonany, że tak ratuje oszczędności życia

91-latek wyrzucił przez okno pieniądze! Starszy mężczyzna z Bydgoszczy myślał, że w ten sposób uratuje oszczędności życia, czyli 108 tys. zł! Co go do tego skłoniło? Jeden tajemniczy telefon.

91-latek wyrzucił przez okno pieniądze

Emeryt z Bydgoszczy odebrał telefon. Kobiecy głos ostrzegał go przed, mającą nastąpić, kradzieżą pieniędzy z jego mieszkania. Kobieta twierdziła, że działa w imię policji. Przekonała starszego mężczyznę, że jego oszczędności może uratować jedynie… wyrzucenie ich przez okno.

91-latek w to uwierzył. Z obawy przed włamaniem, mężczyzna wyrzucił przez okno 108 tys. zł! Emeryt był przekonany, że pieniądze przekazuje policjantom. Dopiero później zdał sobie sprawę, że padł ofiarą oszustwa.

Sprawna akcja policjantów

Na szczęście historia 91-letniego bydgoszczanina skończyła się dobrze. Gdy mężczyzna zorientował się, że go oszukano, poinformował o tym bydgoską policję. Mundurowi, razem z funkcjonariuszami z Krakowa, szybko ustalili fakty.

Od poszkodowanego wiedzieli, że przestępcy to młoda kobieta i mężczyzna. Samochód podejrzanych namierzyli na stacji benzynowej w Makowiskach (okolice Solca Kujawskiego). W środku była 27-letnia kobieta z Warszawy i jej 21-letni wspólnik z Krakowa. Mieli przy sobie kopertę, a w niej 108 tys. złotych.

Pieniądze wróciły do właściciela.

Policja nie może żądać gotówki

Podobnych apeli w mediach było tysiące. Mimo to, wciąż znajdują się osoby, które dają się naciągać oszustom. Policja po raz kolejny ostrzega i informuje, że mundurowi nigdy nie mogą żądać gotówki w podobny sposób. Wszelkie próby oszustów, nawet te nieskuteczne, powinny być natychmiast zgłaszane funkcjonariuszom!

Warto zachować czujność, ponieważ jeśli któraś z metod kradzieży stanie się zbyt „medialna”, oszuści szukają kolejnych sposobów, by okradać starsze osoby. Ich wyobraźnia nie ma granic!

21-latek i 27-letnia kobieta usłyszeli zarzut oszustwa. Oboje są już w celi, w której – zgodnie z decyzją sądu – spędzą 3 najbliższe miesiące.

Teraz policja spróbuje ustalić wspólników, którzy pomogli w oszukaniu 91-latka. Dwójce podejrzanych grozi kilka lat więzienia.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), KMP Bydgoszcz

Polecane

Może Cię zainteresować