×

9 smutnych ilustracji ze zwierzętami. Trudno przejść obok nich obojętnie

Mark Twain powiedział kiedyś, że ze wszystkich zwierząt człowiek jest jedynym przejawiającym okrucieństwo. Jedynym, który zadaje ból dla samej przyjemności jego zadawania. Gdy przejrzymy te ilustracje i głębiej się nad tym zastanowimy, trudno będzie nie przyznać mu racji. Oto 9 smutnych ilustracji ze zwierzętami, które chwytają za serce.

Niestety, za bezsensowne i ogromne cierpienie zwierząt, w większości przypadków odpowiada właśnie człowiek. Zastanawiałeś się kiedyś, co powiedziałyby nam zwierzęta, gdyby potrafiły mówić?

#1 Popyt na kość słoniową powoduje, że populacja słoni na świecie systematycznie maleje.

 

#2 Mimo, ze zabijanie nosorożców jest nielegalne, nie brakuje kłusowników, gotowych posunąć się do takiego czynu. Powodem są oczywiście pieniądze – na nielegalnych aukcjach ceny za rogi nosorożców są zaskakująco wysokie.

#3 Wiele zwierząt jest obdzieranych ze skóry żywcem!

#4 Zgodnie z prawami natury, jelenie same zrzucają poroże. Jednak nie przeszkadza to myśliwym, którzy często bez skrupułów zabijają te zwierzaki tylko po to, aby łatwiej zdobyć poroże i np. „przyozdobić” nim dom.

#5 Byki są bestialsko zabijane, ale zanim zginą, pędzi się je dla

„sportu”, narażając na ogromny stres.

#6 Lubimy zapominać o tym, że miany klimatu, które mocno wpływają na środowisko naturalne zwierząt, nie biorą się znikąd. Pochodzą od człowieka.

#7 Dzikie zwierzę najbardziej ceni sobie wolność. Pozbawianie go naturalnych atrybutów, jest bezmyślnym pozbawianiem instynktów.

#8 Hodowle, w których maltretuje się zwierzęta dla zysku, są tylko pseudo-hodowlami.

#9 Masowy odstrzał dzików łatwo usprawiedliwić. Często zapominamy, że to ludzie mają wpływ na to, iż dziki zmieniają swój tryb życia i stają się niebezpieczne.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay.com, Kochamyzwierzaki.pl

Może Cię zainteresować

zamknij