×

9-latek kupił lody Ekipy i się popłakał. Teraz mama chłopca przestrzega rodziców

9-latek kupił lody Ekipy i szybko tego pożałował. Gdy dowiedział się, że jego wymarzone lody są dostępne w osiedlowym sklepie ogromnie się ucieszył. Jednak szybko radość zastąpił szok. Lody okazały się być bardzo drogie. Chłopiec wydał na nie niemal całe oszczędności! Jego mama napisała o zdarzeniu do redakcji portalu Twój Kurier Olsztyński.

Lody Ekipy

Rok temu lody Ekipy stały się wielkim przebojem firmy Koral. Ten marketingowy hit powstał przy współpracy z jedną z najbardziej popularnych grup polskich youtuberów. Po pojawieniu się lodów na rynku (a był to marzec 2021 r.) sklepy spożywcze w całym kraju przeżywały prawdziwe oblężenie.

Młodzi ludzie z determinacją poszukiwali lodów z logo „Ekipy”. Konieczne okazało się zwiększenie produkcji i nawiązanie współpracy z kolejnym sieciami sklepów spożywczych.

<a href=Facebook">

Facebook

9-latek kupił lody Ekipy i się popłakał

Przykra historia wydarzyła się w maju ubiegłego roku na Osiedlu Zacisze w Olsztynie. 9-latek, mijając sklep Lewiatan, zauważył na drzwiach sklepu informację, że tak bardzo pożądane od kilku tygodni Lody Ekipy może kupić właśnie tutaj. Chłopiec niezwykle się ucieszył. Uradowany, że uda mu się je kupić po raz pierwszy, zdecydował, że kupi ich aż 8. Pobiegł do domu i wyjął ze skarbonki 100 zł.

Niestety cała radość prysła, gdy przy kasie okazało się, że lody są szokująco drogie. Za osiem lodów na patyku chłopiec zapłacił 80 złotych!

Pech chciał, że wziął 100 zł ze skarbonki i pobiegł uradowany do sklepu, wziął 8 lodów, bo pierwszy raz udało mu się je dostać w sklepie i… Przy kasie szok: 80zł !!! Sklepowej nawet nie przyszło do głowy zapytać się 9-latka czy widział jaka jest cena (syn był przekonany, że kosztują 2,50 zł), gdyby miał przy sobie 10 zł, sytuacja byłaby prosta: wystarczyłoby mu tylko na jednego, zabrakłoby mu 70 zł, pewnie taką informację by otrzymał

– relacjonowała mama w Twoim Kurierze Olsztyńskim.

Zaraz po wyjściu ze sklepu chłopiec zadzwonił z płaczem do mamy i powiedział, co mu się przydarzyło.

Syna wmurowało, ale jako, że jest dzieckiem, nie jest na tyle asertywny, by powiedzieć, że przepraszam, za taką cenę to jednak nie wezmę tych lodów. Zapłakany zadzwonił do mnie z tą informacją

– opisywała dalej mama 9-letniego chłopca.

<a href=Pixabay">

Pixabay

Przestroga dla rodziców

Mama 9-latka rozumie, że cena na opakowaniu lodów jest ceną sugerowaną przez producenta i zdaje sobie sprawę, że sklepy mają prawdo do narzucania swoich cen, ale uważa, że nie powinno dochodzić do nadużyć:

Jak najbardziej rozumiem, że cena na opakowaniu jest sugerowana przez producenta oraz że sklep ma prawo dyktować swoje ceny (choć uważam, że powinien być zachowany rozsądek). Natomiast razi mnie postawa sprzedawczyni, która bez mrugnięcia okiem zrobiła taką sprzedaż na 9-latku. Zwyczajnie wstyd.

Firma Koral odcina się od praktyk sklepów, które podnoszą w ten sposób ceny kultowych lodów.

Firma Koral jasno określiła tzw. sugerowaną cenę sprzedaży na poziomie 2 zł za sztukę za wersję 50 ml oraz 2,80 zł za sztukę za wariant XL o pojemności 65 ml

– mówił Mariusz Jurek, dyrektor generalny „Koral”, cytowany przez portal dlahandlu.pl.

Mama rozczarowanego 9-latka zwraca uwagę rodziców, by zachowali czujność i kontrolowali w jaki sposób dzieci wydają swoje oszczędności.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować