×

9 imion, które są zakazane na świecie. Uważaj, jeśli będziesz zmieniać miejsce zamieszkania

W każdym kraju są pewne normy, zwyczaje i ustalenia, które mogą być nie do końca zrozumiałe w innym państwie. To, co dla kogoś z Polski wydaje się normalne, już dla mieszkańców odległego Wschodu jest nie do przyjęcia. To samo dotyczy także… imion! Okazuje się, że są takie, które mogą wywołać liczne nieporozumienia, a nawet zgorszenie.

Co zatem zrobić? W momencie, gdy wiecie, że będziecie przeprowadzać się do danego kraju i chcecie osiąść tam na dłużej, warto zapoznać się z kulturą i zwyczajami, które tam panują

Są bowiem takie kraje, gdzie można nazwać dziecko dowolnie – nawet posiłkując się imionami z gier, nazwami części ciała czy przedmiotów. Są jednak takie państwa, w których może to być źle odebrane.

Zapoznajmy się w takim razie z listą imion zakazanych w danych krajach, pamiętając przy tym, że wszystko jest kwestią interpretacji

Akuma

To niezbyt dobry wybór, jeśli chcesz zamieszkać w Japonii, ponieważ w tamtejszym języku oznacza to dosłownie diabła. Oficjalnie to imię zostało w Japonii zakazane.

Nirvana

To nazwa amerykańskiego zespołu grunge’owego, ale także to słowo związane z kulturą buddyzmu, hinduizmu oraz wszystkich innych nauk dharmicznych. Dosłownie może oznaczać gaśnięcie lub zdmuchnięcie, ale rozumiane jest także jako wyzwolenie i wchodzenie na wyższy poziom samoświadomości. Niestety w Portugalii zabroniono tak nazywać dzieci.

Nutella

W tym przypadku może wydać Ci się dziwne, dlaczego ktoś miałby mieć coś przeciwko nazwaniu tak dziecka. Tak chcieli zrobić rodzice z Francji, ponieważ uznali, że dzięki temu ich córeczka będzie tak samo słodka i lubiana. Francuski rząd jednak uznał, że to imię może doprowadzić do tego, że w przyszłości rówieśnicy będą się z niej śmiać. Rodzice skrócili Nutella i powstało imię Ella.

Newborn

Anal

W tym przypadku oburzenie wydaje się dość zrozumiałe i aż dziw bierze, że ktokolwiek chciałby nazwać tak swoje dziecko. Otóż okazuje się, że chcieli tak zrobić rodzice z Nowej Zelandii już w latach 90.! W związku z tym, że w tym kraju dorośli mieli wiele dziwnych pomysłów, rząd wprowadził zapis prawny, z którego wynika, że dzieci nie mogą mieć nadawanych imion, które nawiązują do oficjalnych tytułów albo są uważane za obraźliwe. Anal zalicza się do tej grupy.

Harriet

Pomyślisz sobie – co takiego dziwnego? Imię trafiło na czarną listę w Islandii, a wszystko nie przez znaczenie, a przez alfabet i gramatykę. W tym języku nie da się odmienić „Harriet” i to mogłoby być problematyczne.

Robocop

Geneza tego imienia prowadzi aż do Meksyku, w którym urzędnicy przyjrzeli się rejestrom urodzeń ze stanu Sonora i imion zakazanych. Na tej liście pojawił się mały Robocop, który z całą pewnością powstał z zamiłowania rodziców do popularnej postaci filmowej – RoboCopa.

Metallica

I mamy kolejne nawiązanie do zespołu muzycznego – tym razem do kapeli metalowej. Szwedzi właśnie tak chcieli nazwać swoją córeczkę. Tak ją ochrzczono, ale na straży porządku stanęli urzędnicy, którzy uznali, że nie można nazwać tak dziecka.

Sarah

W USA imię tak popularne jak u nas Kasia. Gdzie zatem może być zakazane? W Maroku nie można nadawać imion, które nie są związane z marokańską kulturą, a Sarah pisane przez „h” na końcu w sposób bezpośredni nawiązuje do kultury hebrajskiej. Spokojnie natomiast można nazwać córkę Sara.

Linda

W Arabii Saudyjskiej zakazane jest to popularne na Zachodzie imię. Dlaczego? Właśnie z tego powodu, że za bardzo kojarzy się z kulturą zachodnią.

Jak na imię mają Wasze pociechy?

Może Cię zainteresować

zamknij