×

8-latek zaatakowany przez rekiny. Wyglądało to, jak scena z filmu „Szczęki”

8-latek zaatakowany przez rekiny. Wszystko widział przerażony ojciec chłopca. Jak wspomina mężczyzna, który relacjonował mediom szczegóły zdarzenia, „to było jak scena z filmu „Szczęki””. Głos w sprawie dramatycznych wydarzeń zabrał też organizator wycieczki, który broni się przed zarzutami.

8-latek zaatakowany przez rekiny

Pochodząca z Wielkiej Brytanii rodzina Downerów wybrała się na tegoroczne wakacje na Bahamy. Na miejscu Michael, głowa rodziny, zabrał swoje dzieci: 8-letniego Finleya, 9-letnią Lily i 12-letnią Emily, na rejs po pięciu wyspach leżących w archipelagu Bahamów. Podczas wyprawy uczestnicy mieli zaplanowane takie atrakcje, jak pływanie z przewodnikiem po lagunie Compass Cay, zamieszkałej przez rekiny. Dzieci chętnie dołączyły do zabawy. Zabawy, która w mgnieniu oka zamieniła się w potworny ból i cierpienie.

W pewnym momencie 8-letniego chłopca otoczyły trzy agresywnie zachowujące się rekiny wąsate. Po chwili doszło do najgorszego. Chłopiec został zaatakowany i pogryziony w obie nogi.

To było jak scena ze „Szczęk”

– powiedział w wywiadzie dla The Sun Michael Downer.

Woda miała zrobić się czerwona od krwi, podczas gdy „kawałki nogi Finleya zwisały”. Ciężko rannego chłopca wyciągnęła z wody jego siostra.

Było tyle krwi. Syn miał strasznie poranione nogi. Wciąż powtarzał: „tato, nie chcę umrzeć”

– relacjonuje ojciec.

8-latek trafił do szpitala w Nassau, gdzie przeszedł trzygodzinną operację.

8-latek zaatakowany przez rekiny
Michael Downer/Archiwum prywatne

Dziś jest już w domu, w Kettering w hrabswie Northamptonshire. Porusza się na wózku inwalidzkim, ale rokowania są dobre. Niemniej jednak blizny na nogach i trauma z pewnością pozostaną z nim na bardzo, bardzo długo.

Co na to organizator wycieczki?

Michael ma żal do organizatorów wydarzenia turystycznego, firmy Exuma Escapes, którzy zapewniali, że kąpiel z rekinami jest bezpieczna.

Tymczasem operator wycieczki odpiera zarzuty twierdząc, że rodzina weszła do laguny bez przewodnika, w miejscu w którym drapieżniki były karmione i którego nie było w programie wycieczki. Ponadto przekonuje, że rekiny wąsate są spokojnymi zwierzętami, które nie atakują bez powodu. Nie wyklucza tym samym, że dzieci mogły nieświadomie sprowokować morskich drapieżników.

Michael Downer/Archiwum prywatne

Rekiny atakują

W ostatnich tygodniach media obiegło co najmniej kilka przerażających historii, w których to ludzie zostali zaatakowani przez rekiny. Niestety znaczna ich część ma tragiczny finał. Tak było w przypadku, który wydarzył się w okolicach popularnego kurortu Hurghada w Egipcie, gdzie rekiny zabiły dwie turystki. W związku z ich śmiercią, podjęto decyzję o zamknięciu plaż.

Źródła: www.wprost.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Michael Downer / Archiwum prywatne (miniatura wpisu), Michael Downer/Archiwum prywatne

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij