×

74-latkę uznano za zmarłą na koronawirusa. Miesiąc później okazało się, że żyje!

74-latkę uznano za zmarłą na koronawirusa. Bliscy kobiety przez prawie miesiąc byli przekonani, że kobieta nie żyje, a powodem jej śmierci był COVID-19. Mocno się zdziwili, gdy otrzymali telefon „z zaświatów”. Jak to możliwe? Powodem całego zamieszania była pomyłka szpitala oraz procedury związane z zagrożeniem epidemiologicznym.

74-latkę uznano za zmarłą na koronawirusa

Do kuriozalnej pomyłki doszło w szpitalu w Guayaquil w Ekwadorze. Alba Maruri trafiła do szpitala w ubiegłym miesiącu. 74-latka miała problemy z oddychaniem i wysoką gorączkę. Już 27 marca szpital poinformował rodzinę kobiety, że 74-latka zmarła. Jako przyczynę śmierci podano koronawirusa.

Bliscy Alby mieli zidentyfikować ciało w szpitalnej kostnicy. Tyle że w związku z procedurami, związanymi z pandemią, rodzina nie mogła przy tym przekraczać wyznaczonej odległości.

Jak informuje lokalna gazeta „El Comercio”, siostrzeniec kobiety wspominał:

Stałem półtora metra od niej, miała te same włosy, ten sam kolor skóry.

Ciało kobiety poddano kremacji, a prochy wysłano rodzinie.

Tragiczna pomyłka

Okazało się, że rodzina przez niemal miesiąc godziła się ze śmiercią krewnej, która… żyła! Bliscy pochowali niewłaściwą osobę.

Jak podaje BBC, w czwartek 23 kwietnia, po kilku tygodniach, Alba Maruri wybudziła się ze śpiączki. Ku zdziwieniu lekarzy, kobieta poinformowała ich jak się nazywa i poprosiła, by zawiadomili jej siostrę Aurę, ponieważ na pewno będzie się o nią martwić.

Tymczasem Aura opłakiwała śmierć siostry! Jak wyznała:

To cud. Przez prawie miesiąc myśleliśmy, że nie żyje.

Okazało się, że w szpitalu pomieszano imiona pacjentek. Dyrekcja przeprosiła rodzinę Alby za pomyłkę, obwiniając chaos, który zapanował w szpitalu w związku z koronawirusem.

Rodziny takie tłumaczenie nie usatysfakcjonowało i domaga się rekompensaty, m.in. za opłacenie kremacji.

Do tej pory nie wiadomo, czyje prochy otrzymała rodzina 74-latki…

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować