×

73 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. W sumie już 2420 zakażonych!

73 nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Ministerstwo Zdrowia, po raz drugi dzisiaj, zaktualizowało statystyki nowych zakażeń. Jak poinformowało na Twitterze, na chwilę obecną liczba osób, u których wykryto wirusa wynosi 2420. Ponadto, zmarł mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Tychach.

Smutne statystyki

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco aktualizuje statystyki nowych zakażeń koronawirusem, które są potwierdzone testami laboratoryjnymi oraz podaje liczbę zgonów spowodowanych powikłaniami choroby Covid-19.

Komunikaty publikowane są kilka razy dziennie, w zależności od tego, jak szybko spływają wyniki z laboratoriów. Dzisiaj w ponurych statystykach prowadzi województwo dolnośląskie.

73 nowe przypadki koronawirusa

Kolejny, drugi dzisiaj, wpis na Twitterze donosi o 73 nowych zarażeniach koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testu. Tym samym ogólna liczba chorych w Polsce wzrosła do 2420.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

Niestety również liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 36:

Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach

 

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować