×

68-letni ginekolog leczył pacjentki seksem. „Uratowałem wiele kobiet”

68-letni ginekolog leczył pacjentki seksem. Proponował im „alternatywną” terapię, twierdząc, że w ten sposób chroni je przed rakiem szyjki macicy. Przyłapany na gorącym uczynku lekarz przekonywał, że dzięki swojej niekonwencjonalnej metodzie uleczył wiele kobiet.

68-letni ginekolog leczył pacjentki seksem

68-letni ginekolog Giovanni Miniello z Bari stał się znany w całych Włoszech po tym, jak wyszło na jaw, jaką terapię proponował swoim pacjentkom. Miniello twierdził, że potrafi wyleczyć wirusa HPV, odpowiedzialnego za wywoływanie raka szyjki macicy. Proponował kobietom odbycie stosunku seksualnego w ramach niekonwencjonalnej metody leczenia. Miniello przekonywał, że jest jednym z nielicznych mężczyzn, którzy są „zaszczepieni” i mogą przekazać przeciwciała podczas uprawiania seksu.

Sprawa wyszła na jaw, gdy leczenie seksem zaproponował pewnej 33-letniej pacjentce. Sęk w tym, że wyniki badań nie wskazywały na obecność wirusa HPV. Ale 68-latek twierdził, że dostrzega u pacjentki symptomy zakażenia. Namawiał ją na seks, który ją uleczy.

Przyłapany na gorącym uczynku

Propozycja ginekologa zszokowała 33-latkę na tyle, że zdecydowała się opowiedzieć swoją historię twórcom programu śledczo-satyrycznego „Le Iene”. Postanowili oni przeprowadzić prowokację. Zatrudnili aktorkę, która umówiła się na wizytę u ginekologa. Miniello zaproponował jej seks. Przekonywał, że udało mu się uleczyć wiele kobiet, które dzięki niemu nie zachorowały na raka i zostały matkami.

Aktorka umówiła się z ginekologiem w pokoju hotelowym. Zjawiła się tam ekipa programu „Le Iene”, która zastała ginekologa w samej bieliźnie.

Robię to dla moich badań i dla innych osób, które uratowałem

– tłumaczył Miniello.

Uratowałem wiele kobiet. Wszystkie, z którymi miałem kontakt miały potem negatywne wyniki badań

– przekonywał lekarz.

Jak sam stwierdził, proponował pacjentkom tę „terapię” już od czasu, kiedy był stażystą. Akurat w tym przypadku mówił prawdę, ponieważ po emisji programu zgłosiło się już wiele wykorzystanych przez ginekologa kobiet. Sprawą zajęła się prokuratura.

Po tym, jak wybuchł skandal, a o działalności ginekologa usłyszały całe Włochy (i nie tylko), Miniello sam wystąpił z wnioskiem o skreślenie go z listy lekarzy w Bari.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować