×

65-latka przeszła piekło. Rodzina przez lata zmuszała ją do jedzenia wymiocin

65-latka przeszła piekło. Kobieta przez minione lata znajdowała się pod opieką dalszej rodziny, która stosowała wobec niej przemoc. Seniorka była zmuszana do poniżających czynności. Bliscy głodzili ją, bili i polewali zimną wodą.

Rodzina jak z horroru

Opis tego, co doświadczyła 65-letnia kobieta, mieszkająca w Śremie (województwo wielkopolskie) jest tak wstrząsający, że trudno wyobrazić sobie, kim muszą być ludzie, którzy dopuścili się takich czynów. Seniorka, która od kilku lat przebywała pod opieką swojej dalekiej rodziny, nie miała łatwego życia.

Małżeństwo oraz ich 19-letnia córka na co dzień znęcali się na starszą kobietą. 65-latka była bita i zmuszana do jedzenia wymiocin. Musiała spać na podłodze, a od czasu do czasu rodzina serwowała jej kąpiele w lodowatej wodzie.

Wszystko wyszło na jaw zupełnie przypadkowo. 25 maja na komendę policji przyszedł kurator sądowy, który podejrzewał, że 65-latka może być ofiarą przemocy. Wskazywał na to jej bardzo zły stan psychiczny. Wkrótce okazało się, że dziwne zachowanie kobiety rzeczywiście wynika z faktu, że krewni od 2018 roku znęcają się nad nią.

Ewa Kasińska, rzeczniczka prasowa policji w Śremie opowiedziała o wszelkich krzywdach, których na przestrzeni ostatnich lat doświadczyła 65-letnia kobieta:

Kryminalni zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że pokrzywdzonej zadawano uderzenia po całym ciele, wydzielano jej pożywienie, zabierano rentę, ograniczano korzystanie z łazienki i toalety, zmuszano do jedzenia wymiocin, wyrzucano z domu na podwórko, gdzie miała się rozbierać i była polewana zimną wodą. Zmuszano też seniorkę do spania w nieogrzewanym pomieszczeniu, brudnej pościeli lub na podłodze w kuchni. Kobieta chodziła w odzieży zabrudzonej fekaliami, zniszczonej i nieadekwatnej do panujących warunków atmosferycznych. Nad śremianką znęcano się też psychicznie. Miała ona być znieważana słowami uznanymi powszechnie za obelżywe i poniżana.

65-latka przeszła piekło

Policja aresztowała 44-letnią kobietę oraz jej 51-letniego męża. Oboje usłyszeli zarzut okrutnego znęcania się nad seniorką. 26 maja sąd podjął decyzję o tym, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Z kolei ich 19-letnia córka została objęta policyjnym dozorem.

Obecnie 65-latka jest już bezpieczna. Wkrótce sprawą zajmie się sąd. Podejrzanym grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie w Polsce obserwuje się nasilenie przemocy. Ofiarami są zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Należy pamiętać, że istnieją instytucje, do których można się zgłosić w sytuacji doświadczania przemocy. Najlepiej zaalarmować policję lub opiekę społeczną. Można korzystać z telefonów zaufania, które oferują dostęp do wsparcia. Tego typu infolinie bardzo często działają przez całą dobę. W przypadkach nagłych, związanych z zagrożeniem zdrowia i życia nie należy zwlekać, lecz od razu dzwonić na numer alarmowy 112.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij