×

6 ofiara koronawirusa w Polsce! To najmłodsza osoba, która zmarła u nas z powodu pandemii

6 ofiara koronawirusa w Polsce! Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o kolejnej osobie, która zmarła z powodu COVID-19. Była to młoda osoba.

Kolejne potwierdzone przypadki

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zdiagnozowano kolejne 11 przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że łącznie mamy 378 potwierdzonych przypadków w Polsce. Minister Łukasz Szumowski ostrzegał, że liczba chorych w kulminacyjnym momencie pandemii może osiągnąć nawet 10 000 osób.

Najcięższą sytuację w Europie mają obecnie Włochy oraz Hiszpania. Wszystko przez to, że w momencie ogłoszenia kwarantanny i zawieszenia działalności szkół, masa ludzi „świętowała czas wolny”. Doprowadziło to do gigantycznej eskalacji koronawirusa. Hiszpańska pielęgniarka określa drogę do szpitala jako „wyprawę na wojnę”.

6 ofiara koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że zmarła kolejna osoba z powodu zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Pacjentka była leczona w szpitalu w Łańcucie znajdującym się w województwie podkarpackim.

Kobieta miała 27 lat i była w stanie ciężkim. 

Zgodnie z najnowszymi badaniami najciężej COVID-19 przechodzą osoby, które mają przewlekłe problemy z układem dróg oddechowych oraz z sercem.

Ważne jest, aby stosować się do kwarantanny oraz regularnie myć dłonie, minimalizując ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Źródła: twitter.com
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij