×

Wprowadzili 6-godzinny dzień pracy. Jak się okazuje rozwiązanie to świetnie się tam sprawdza!

Szwecja już jakiś czas temu wprowadziła 6-godzinny czas pracy. Co najważniejsze, nie wpłynęło to w żaden sposób na wynagrodzenia pracowników. Z pewnością pozwoliło jednak zoptymalizować ich czas pracy.

Szwedzi słusznie zauważyli, że ośmiogodzinny dzień pracy nie jest wydajny, a koncentrowanie się na wykonywanych zadaniach przez taki długi czas dla większości ludzi jest niemal niemożliwe. Pracownicy potrzebują więcej przerw, a ich czas jest marnowany.

6-godzinny-dzien-pracy

Okazało się, że pracownicy są zdolni wykonać taką samą pracę w ciągu sześciu co w przeciągu ośmiu godzin. Ich efektywność jest zatem znacznie wyższa! Oprócz tego mają zdecydowanie więcej siły i czasu dla siebie, najbliższych, swoje hobby i pasje. Czują się szczęśliwsi co widać na każdym kroku!

Pracownicy medyczni chcą zrobić kolejny krok w kierunku nowego harmonogramu pracy. Twierdzą, że 6-godzinny tryb pracy będzie realizowany na terenie całego kraju.

Byłoby wspaniale, gdybyśmy również doświadczyli takiej innowacji, bez konieczności emigracji do Szwecji. Myślicie, że to możliwe? Czekamy na Wasze komentarze!

Może Cię zainteresować

zamknij