×

59 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło 5 kolejnych zakażonych osób

59 nowych przypadków koronawirusa w Polsce i pięć kolejnych ofiar śmiertelnych. W sumie w naszym kraju zdiagnozowano już 2 692 chorych. WHO ostrzega: liczba wszystkich osób zakażonych od wybuchu epidemii COVID-19 wkrótce przekroczy milion, a liczba zgonów – ponad 50 tys.

59 nowych przypadków koronawirusa

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, mamy 59 nowych przypadków zakażenia. Wszystkie potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Dotyczą następujących województw:

  • 11 osób z woj. wielkopolskiego,
  • 9 osób z woj. łódzkiego,
  • 8 osób z woj. dolnośląskiego,
  • 8 osób z woj. podlaskiego,
  • 7 osób z woj. śląskiego,
  • 7 osób z woj. podkarpackiego,
  • 3 osób z woj. małopolskiego,
  • 3 osób z woj. pomorskiego,
  • 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
  • 1 osoby z woj. lubelskiego.

To oznacza, że liczba zakażonych w naszym kraju wzrosła do 2692. Wśród nich jest już 51 ofiar śmiertelnych.

Jak poinformował na Twitterze resort zdrowia:

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

Pandemia dotarła do ponad 200 krajów

Walkę z niezwykle silnym i niebezpiecznym przeciwnikiem toczy Polska, Europa i cały świat. Według informacji WHO, pandemia koronawirusa dotarła już do ponad 200 krajów!

Z każdego z nich co dzień docierają kolejne tragiczne doniesienia. WHO ostrzega, że liczba wszystkich osób zakażonych od wybuchu epidemii COVID-19 już w piątek prawdopodobnie przekroczy milion, a liczba zgonów – ponad 50 tys.

Tylko w ciągu jednej doby przybywa nawet 50 tys. nowych zakażeń. Wśród krajów z największą liczbą zakażeń i zgonów, niechlubny prym wiodą Włochy, Hiszpania i USA. Koronawirus, który kilka miesięcy temu zaatakował w Wuhan, teraz sieje spustoszenie w kolejnych regionach.

Sytuacja przekłada się na coraz większe trudności gospodarcze. Jak informuje Business Insider, firmy w USA planują zwolnienie 222 tys. osób. Według Departamentu Pracy USA, tylko w ubiegłym tygodniu wniosek o zasiłek dla bezrobotnych, aż 6 648 tys. osób.

Te liczby przerosły oczekiwania nawet najbardziej pesymistycznych prognostów.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować