×

Ma już 53 lata, ale nadal jest modelką. Jej figura w stroju kąpielowym powala!

Starzenie się z pewnością nie jest łatwe do zaakceptowania dla niektórych kobiet, zwłaszcza biorąc pod uwagę społeczne oczekiwania. Na szczęście w ostatnich latach można zauważyć trend, który docenia i gloryfikuje dojrzałe kobiety. Kiedyś trudno było sobie wyobrazić, żeby 53-latka trafiła na wakacyjną okładkę „Sports Illustrated”

Matka, babcia, modelka

Praca modelki nie jest tak łatwa jak mogłoby się wydawać, a ich kariery do tej pory bywały dość krótkie. Większość z nich przechodziła na „emeryturę” mając około 30 lat. Jednak czasy się zmieniają, czego najlepszym przykładem jest Pauluna Porizkova. 53-letnia modelka, która właśnie trafiła na okładkę „Sports Illustrated” w stroju kąpielowym.

Instagram

Jesteśmy pewni, że wybór modelki nie był przypadkowy, nie tylko dla tego, że Porizkova nadal prezentuje się świetnie. Modelka już kilkukrotnie pozowała dla magazynu, a 35 lat temu, jako 17-latka była najmłodszą kobietą, która trafiła na jego okładkę. Teraz będzie najstarszą.

Pozowała topless

Oczywiście w magazynie znajdziemy więcej zdjęć 53-latki. Na wszystkich pozuje w strojach kąpielowych, a na jednym nie ma na sobie nic poza skąpym dołem od bikini. W ostatnim wywiadzie zdradziła, że miała wiele wątpliwości przed sesją, ale wiedziała, że odmowa nie wchodzi w grę:

To było jednocześnie ekscytujące i przerażające. Chociaż zawsze mówię, że starzejące się kobiety nadal są seksowne i piękne, nie zawsze się tak czuję. Ale odrzucenie tej propozycji nie wchodziło w grę. Czuję się zaszczycona takim zaproszeniem do przełamywania stereotypów. Musiałam więc zebrać się w sobie i uwierzyć, że fotograf dobrze pracuje ze światłem

Zrobienie takiej okładki wymagało ogromnej odwagi

Modelka wspomniała także o zeszłorocznej, wakacyjnej okładce magazynu. Wtedy Pozorikova również pozowała – razem z innymi kobietami wystąpiła w sesji nago, a na ich ciałach znajdowały się napisy dotyczące polityki i społeczeństwa. Modelka zaznacza, że tamta okładka była dla niej łatwiejsza, bo nie musiała pozować sama:

Pozowanie na plaży w bikini zawsze jest ekscytujące. Ale jednocześnie jest o wiele trudniejsze i bardziej skomplikowane dla kobiety w wieku prawie 54 lat, której społeczeństwo wmawia, że jej seksualność i zmysłowość już dawno się przeterminowały. Wydaje mi się, że trzeba mieć ogromną odwagę, żeby zrobić coś takiego po skończeniu 50 lat. Mieć cellulit, zmarszczki i wiatką skórę, a mimo to pozować, jakby zasługiwało się na to by być pożądaną. Byłam niesamowicie zaszczycona i jednocześnie onieśmielona tym, że mogłam podjąć to wyzwanie

Instagram

Według modelki, termin sesji był dość niefortunny

Sesja do wakacyjnego wydania magazynu odbyła się w styczniu w Kenii. Sama modelka żartowała, że termin średnio jej odpowiadał, bo przecież kilka tygodni wcześniej były święta, a ona zajadała się ciastkami i nie miała czasu poćwiczyć przed sesja. Paulina Porizkova zapowiedziała, że teraz chce skupić się na swoich synach i wnukach.

Musimy przyznać, że oglądając zdjęcia, na których pozowała, zdecydowanie nie widzimy zgubnego wpływu ciastek.

Może Cię zainteresować

zamknij