Nie każdy rodzic otrzyma 500+ w październiku. Czas składania wniosków jest kluczowy

500+ przyznawane jest na rok – trzeba pamiętać, że w październiku przypada nowy okres rozliczeniowy i wnioski najlepiej zacząć składać już teraz.

Nikt nie dostanie świadczeń 500+, ani wyprawki „Dobry start”, jeśli nie złoży wniosku

Wszystkie decyzje, które zostają podjęte w tej sprawie mają ważność przez 12 miesięcy. Przed ich końcem warto złożyć kolejny wniosek. Okres zasiłkowy rozpocznie się 1 października i warto mieć to na uwadze, jeśli chce się skorzystać z pomocy. Minister Elżbieta Rafalska powiedziała:

Wszyscy, którzy do tej pory brali, otrzymają świadczenie w sierpniu i we wrześniu, a jeżeli chcą otrzymać nowe świadczenie październikowe, muszą złożyć wniosek

Nie każdy rodzic otrzyma 500+ w październiku. Czas składania wniosków jest kluczowyUdostępnij

Nie wszyscy jednak wiedzą, jak i gdzie składać wniosek o 500+

do 1 lipca można składać wniosek drogą elektroniczną (przez Portal Informacyjno-Usługowy [email protected], PUE ZUS lub bankowość elektroniczną)
od 1 sierpnia drogą tradycyjną

Oczywiście im wcześniej, tym lepiej, bo dzięki temu wniosek zostanie szybciej rozpatrzony i szybciej dana rodzina otrzyma pieniądze. Ciągłość wypłaty świadczenia gwarantują wnioski, które złoży się w lipcu i sierpniu. Nie ma sensu zwlekać, ponieważ, jeśli wniosek zostanie złożony we wrześniu, będzie to się równać z tym, że pieniądze zostaną wypłacone do końca listopada z wyrównaniem za październik. A jeśli ktoś złoży w październiku, świadczenie będzie wypłacone do końca grudnia z wyrównaniem za październik i listopad. Jeśli natomiast wniosek rodzina złoży później niż w październiku, to świadczenie będzie wypłacone od miesiąca, w którym został złożony wniosek – bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Warto mieć te informacje na uwadze

Fotografie: pixabay.com, pexels.com, maxpixel.net