×

500+ na pierwsze dziecko. Przedstawiono kolejne szczegóły programu

Na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele partii omówili 5 nowych propozycji programowych. Wiemy już, że przynajmniej dwie z nich zamierzają zrealizować jeszcze w tym roku. Po dzisiejszym spotkaniu koordynacyjnym rzeczniczka rządu ujawniła więcej szczegółów dotyczących tzw. „nowej piątki PiS”.

Spotkanie z premierem

We wtorek w swojej kancelarii premier Morawiecki spotkał się ze współpracownikami w sprawie realizacji sobotnich obietnic. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ministerstw kluczowych dla realizacji projektów. Premier dyskutował między innymi z Minister Finansów Teresą Czerwińską, odpowiedzialnym za resort infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, Minister odpowiedzialną za kwestię rodziny i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem oraz wicepremier Beatą Szydło.

Rządowe obietnice

W sobotę Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie „nowej piątki PiS”. Dzisiaj rzeczniczka rządu podała daty wprowadzenia trzech projektów. Jako pierwszy rząd zrealizuje pomysł odbudowy połączeń autobusowych. Ten projekt na dniach będzie skierowany do wykazu prac legislacyjnych rządu.

Następny w kolejności zrealizowany będzie plan dotyczący emerytów. Tzw. „trzynastka”, czyli dodatkowa, jednorazowa emerytura w wysokości 1100 zł, ma być wypłacana już od maja tego roku.

Natomiast jeśli chodzi o 500+, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska ujawniła, że zmiany zostaną wdrożone od 1 lipca. Zatem z początkiem wakacji rodzice będą mogli uzyskać świadczenia już od pierwszego dziecka.

Następne dwie obietnice dotyczą podatków. Kopcińska zapowiedziała, że na kolejnym etapie prac rząd ustali zerowy podatek dla osób pracujących poniżej 26 roku życia oraz obniży podatek PIT dla osób pracujących wraz z wyższymi kosztami uzyskania przychodu. Na razie nie znamy więcej konkretów dotyczących tych projektów, ale rzeczniczka rządu zapowiedziała, że 5 marca rząd przedstawi mapę drogową dotyczącą wprowadzenia „nowej piątki PiS”.

Chcę zapewnić, że wszystkie te programy zostały bardzo dokładnie policzone

Tym zdaniem Joanna Kopcińska zakończyła wypowiedź, zapewniając nas że na każdy zapowiedziany projekt w budżecie znajdą się pieniądze.

Wszystkie obietnice mają być zrealizowane najpóźniej do końca lata.

Może Cię zainteresować

zamknij