×

Rodziny mieszkające na wsi mogą stracić 500+. Rolnicy są załamani tymi prognozami

Kolejne doniesienia w sprawie 500+ wzbudzają kontrowersje i są na językach. Mówi się, że osobom mieszkającym na wsi świadczenie może zostać odebrane. Rolnicy niepokoją się, że ich budżet zmaleje dość znacznie.

Super Express donosi, że większość rodziców jedynaków przekroczy próg dochodowy, który uprawnia do otrzymywania tego świadczenia

W tej chwili ten próg wynosi 800 złotych na jedną osobę. Super Express, powołując się na dane GUS z 2017 roku i porównując je z obecną sytuacją zwraca uwagę na to, ze mocno wzrósł dochód z jednego hektara. To jest wskaźnik, na podstawie którego wylicza się budżet danej rodziny rolniczej.

Takie analizy mogą sugerować, że większość rodzin przekroczy ten próg dochodowy, posiadając już jedno dziecko

Zdanie w tej sprawie zabrał sam lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, który powiedział:

Świadczenie wcześniej utraciło już 250 tys. dzieci, a teraz dołączą do nich kolejne tysiące ubogich rodzin na wsi. Wciąż nie rozumiem, dlaczego 500 plus przysługuje rodzinie z dwójką dzieci, która ma 20 tys. zł dochodu miesięcznie, a nie może otrzymać go rodzic jedynaka w zdecydowanie gorszej sytuacji finansowej. Jeżeli rząd nie podniesie progu dochodowego dla wszystkich, niedługo milion Polaków znajdzie się poza programem

Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej poinformowało Super Express, że rząd nie ma zamiaru modyfikować „kotwic programu”.

Czas pokaże, jak będzie wyglądać dalej to świadczenie

Polecane

Może Cię zainteresować