×

5 starych fotografii, które mogą być dowodem na to, że da się podróżować w czasie!

Podróżnicy w czasie to temat wdzięczny dla literatury sci-fi czy fantastyki. Człowiek potrafi kontrolować wiele rzeczy, jednak czas jest wieczny i niepokonany. Chyba, że przyjrzymy się tym opowieściom z całego świata.

W naukach ścisłych przez wieki utrzymywał się obraz czasu jako pewnego rodzaju eteru, który jest niezależny od materii i przestrzeni i jednakowy w całym Wszechświecie. Dopiero teoria względności Alberta Einsteina zerwała z taką koncepcją czasu. Okazało się, że tempo upływu czasu jest zależne od materii i energii, a sam czas nieodłącznie związany jest z przestrzenią tworząc tzw. czasoprzestrzeń. Upraszczając według jego teorii… istnieje teoretycznie szansa na poruszanie się po linii czasowej! A te przykłady ukazują, że teorię ktoś przekuł w praktykę… 

#1 Zmarł … dwa wieki przed swoimi narodzinami

Historia prosto z Rosji, więc na pewno będzie dla was dziwna. Eugena Iosifowicha Gajduczka, założyciela i wieloletniego szefa miejscowego muzeum historii, zna niemal każdy mieszkaniec Żirinowska. Według jego słów pochodził z XXIII wieku. Eugen wykazywał się niezwykłą znajomością przyszłości i o niej przepowiadał. Dokładnie wskazał datę rozpoczęcia wojny w ZSRR i Dzień Zwycięstwa. Opowiadał także o przyszłości, podróżach po różnych planetach oraz opisywał niezwykle dokładnie jak na swoje czasy kosmos i to z perspektywy astronauty. Był także świetnym inżynierem i rzekomo… skonstruował wehikuł czasu!

#2 Luzak z 1940 roku

Sprawa dotyczy fotografii z 1940, dokumentującej oficjalne otwarcie pewnego mostu w Kanadzie. Wśród zgromadzonego tłumu złożonych z typowo dla tamtych lat odzianych osób, uwagę przykuwa pewien wyluzowany modniś z rozczochranym fryzem. Mężczyzna założył na siebie koszulkę z nadrukiem oraz bajeranckie okulary słoneczne. Jakby tego było mało, oryginalnie wyglądający świadek ceremonii dzierży w ręce niewielki aparat fotograficzny.

Niektórzy podważają jednak teorię odnośnie podróżnika i wskazuje, że elementy ubioru, które posiada nie są niczym niezwykłym w latach 40 XX wieku. Jednakże wciąż wiele osób wierzy, że nie jest to zwykły ekscentryk, a człowiek z naszych czasów.

Podróżnicy w czasie

#3 Nieśmiertelny Keanu Reeves

Według niektórych sławny aktor także jest podróżnikiem w czasie! Zauważają, że aktor się nie starzeje, a jego twarz pojawia się wielokrotnie w różnych dziełach malarskich. Przykładem jest portret mężczyzny, który włoski malarz Parmigianino sporządził w 1530 roku czy portret francuskiego aktora Paula Mune (1847–1922). Ciała tego ostatniego po jego śmierci nie odnaleziono. Czyżby… Keanu podróżował w czasie?

#4 Ostatni piknik zdjęcie z 1917 roku

To zdjęcie zostało zrobione ponad 100 lat temu w Kanadzie. Widzimy grupę mężczyzn, kobiet i dzieci siedzących na zboczu wzgórza. Ale szczególnie uważni obserwatorzy zauważyli mężczyznę o dziwnym zachowaniu. Rzeczywiście wyróżniał się wyraźnie, ponieważ wydawał się pochodzić prosto z XX wieku.

Zdjęcie zostało odkryte w książce Lestera Raya Petersona z 1974 r. „The Great Cape Scott Story”, opowiadającej historię tego kanadyjskiego regionu. Tym, co zafascynowało tych, którzy natknęli się na to zdjęcie, jest to, jak bardzo ten „surfer”, jak to nazywają niektórzy, wydaje się nie mieć z tym nic wspólnego.

Nosi bardzo luźną koszulkę i szorty, a także nowoczesną fryzurę z wiatrem. Jest wyraźnie odróżnialny od wszystkich wokół niego.

#5 Greta Thunberg „podróżuje w czasie”

Greta Thunberg w ostatnich miesiącach aktywnie pokazuje się w mediach. Nastoletnia aktywistka na rzecz klimatu oraz ekologii wzbudziła kolejną sensację. A wszystko za sprawą zdjęcia z 1898 roku wykonanego w Kanadzie.

fot. University of Washington; Artur Widak/NurPhoto via Getty Images

fot. University of Washington; Artur Widak/NurPhoto via Getty Images

Fotografia pochodzi z archiwum Uniwersytetu Waszyngtońskiego przedstawia trójkę dzieci, które pracują przy kopaniu złota w Jukonie w Kanadzie. Dziewczynka ze zdjęcia jest niezwykle podobna do aktywistki i wielu zadaje sobie to pytanie… czy to zwykły przypadek a może kryje się za tym coś więcej?

Czy możliwe są takie podróże i ich ślady znajdują się na portalach społecznościowych? Właśnie takich tropów postanowili poszukać autorzy całkiem poważnej pracy naukowej. Profesor fizyki Robert J. Nemiroff i doktorantka Teresa Wilson z Politechniki Michigan w Stanach Zjednoczonych przekopali serwisy społecznościowe pod kątem śladów pozostawionych przez ewentualnych podróżników w czasie.

Jak widać zamysł takich podróży rozpala głowy nie tylko łowców teorii spiskowych. A co wy sądzicie?

Źródła: , www.youtube.com
Fotografie: Wikipedia (miniatura wpisu), Pixabay, Wikipedia, Express.co.uk, Facebook

Może Cię zainteresować