×

Wrocław: 5-latek spacerował sam po mieście. W mieszkaniu znaleziono narkotyki

5-latek spacerował sam po Wrocławiu. Wystraszony chłopiec powiedział policjantom, że od kilku dni nie widział swojej mamy i musi sam się sobą opiekować.

5-latek spacerował sam po Wrocławiu

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Trzebnickiej. Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rydygiera we Wrocławiu podczas standardowego patrolu zauważyli 5-latka, który bez opieki dorosłego spacerował po ul. Trzebnickiej. Jak zrelacjonowali policjanci, chłopiec był wystraszony i widać było, że kogoś szuka.

Chłopiec powiedział funkcjonariuszom, że od kilku dni mieszka sam, bo jego mama nie wróciła do domu. Na dodatek 5-latek nie wiedział, gdzie może się podziewać.

Maluch nie pamiętał dokładnego adresu swojego domu, ale powiedział policjantom, że ich zaprowadzi do miejsca, gdzie mieszka. Podczas krótkiego spaceru mówił, że sam sobie przygotowuje jedzenie, sam się myje i zajmuje sobą, bo nie wie, gdzie jest teraz jego mama.

– informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

W mieszkaniu znaleziono narkotyki

W końcu policjantom udało się dotrzeć do mieszkania. Warunki panujące wewnątrz lokalu przeraziły funkcjonariuszy.

W całym, niedużym lokalu panował ogólny nieład i widać było wyraźnie, że nikt z domowników nie dba o bezpieczne warunki do wychowania dzieci.

– zrelacjonował sierż. szt. Marcjan. Dodatkowo na miejscu zabezpieczono substancje odurzające:

Na szafkach, przy których chłopiec twierdził, że przygotowuje sobie posiłki, znajdowały się opakowania z narkotykami oraz strzykawki do ich zażywania. Policjanci ujawnili też woreczki z nielegalnymi substancjami schowane w lodówce.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, bo mundurowi chcieli się upewnić, czy życie chłopca nie jest zagrożone. W mieszkaniu pojawiła się też babcia 5-latka, która twierdziła, że opiekuje się jego 10-letnią siostrą, a druga babcia 15-letnią.

Matce grozi do 5 lat więzienia

Jak przekazał sierż. szt. Marcjan, matka chłopca wróciła do mieszkania dopiero po kilku godzinach od rozpoczęcia interwencji:

Twierdziła, że opiekuje się swoim synem, wyszła z mieszkania w godzinach porannych i straciła poczucie czasu. Została zatrzymana.

Okazało się również, że 37-latka jest poszukiwana przez sąd. W jej mieszkaniu miało wielokrotnie dochodzić do spożywania narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 100 porcji handlowych amfetaminy.

Obecnie 5-latek znajduje się w placówce opiekuńczej. Policjanci postawili jego matce zarzuty m.in. za narażenia syna na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz w związku z posiadaniem przez kobietę narkotyków.

Funkcjonariusze z Ołbina prześlą również do sądu rodzinnego całość dokumentacji, aby ten mógł zadecydować o utrzymaniu praw rodzicielskich nieodpowiedzialnej matki.

– dodaje sierż. szt. Marcjan.

37-latce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródła: www.wroclaw.policja.gov.pl, www.tuwroclaw.com, wroclaw.wp.pl
Fotografie: Twitter, Freepik, www.needpix.com

Polecane

Może Cię zainteresować