×

45 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. W sumie mamy ich aż 844!

45 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce! Tym samym liczba chorych w Polsce przekroczyła 800! Poniedziałek (23 marca) był czarnym dniem, jeśli chodzi o zachorowania w naszym kraju. Odnotowano 115 nowych przypadków zakażeń. Czy dzisiaj sytuacja się powtórzy…?

45 nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Niespełna godzinę temu Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny dzisiaj poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa. Oczywiście są to zakażenia potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Dotyczą one: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. małopolskiego i 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

To oznacza, że na chwilę obecną wykryto 844 przypadków koronawirusa w Polsce.

Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie. Gdy o godz. 14.30 pojawiła się informacja o 25 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, liczba osób ze stwierdzonym Covidem-19 nie przekraczała 800.

Nowe zakazy w związku z epidemią

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dzisiaj dodatkowe restrykcje w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Przekonywał:

Robimy to dla ocalenia życia wielu Polaków i ograniczenia fali epidemii

Nowe obostrzenia dotyczą swobody poruszania się poza domem. Jak poinformował minister Szumowski, wprowadzony zostaje zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę „szczególnymi sytuacjami”, które dotyczą:

  • wyjścia do pracy
  • wyjścia do sklepu lub apteki
  • wyprowadzenia psa
  • wolontariatu związanego z koronawirusem

Zakazane będą zgromadzenia powyżej dwóch osób (co nie dotyczy rodzin). Również msze i pogrzeby nie będą mogły odbywać się w gronie większym niż 5 osób plus – jak poinformował abp Gądecki – jedna osoba, która sprawuje mszę.

Minister zdrowia podkreślił:

Jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, nie ograniczymy wyjść z domu praktycznie do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć.

Za niestosowanie się do obowiązujących zasad grozi mandat w wysokości nawet 5 tys. zł.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij