×

45 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Już 1286 zakażonych

Jak co dzień, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ponure statystyki nowych zakażeń koronawirusa. Przypomnijmy, że stan na piątek rano wyniósł 1244 zrażonych i 16 zmarłych. Od poprzedniego komunikatu, opublikowanego 15 godzin wcześniej, liczba zakażonych wzrosła o 23 osoby. Teraz podano informację o kolejnych 45 przypadkach.

Bilans zakażeń w Polsce

Ministerstwo Zdrowia o nowych potwierdzonych testem laboratoryjnym przypadkach zakażenia koronawirusem informuje po kilka razy dziennie, w zależności od tego, jak szybko spływają dane z poszczególnych województw.

Największy, jak dotychczas, skok zachorowań odnotowano w czwartek 27 marca. Tamtego dnia poinformowano o 58 nowych przypadkach zachorowań oraz dwóch osobach zmarłych. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, oboje pacjenci, hospitalizowani w Warszawie, byli w podeszłym wieku i cierpieli na choroby współistniejące.

Na razie Mazowsze przoduje w ponurych statystykach. Na terenie tego województwa odnotowano najwięcej zachorowań, bo aż 291. Wśród zarażonych jest dziesięcioro dzieci w wieku do 17 lat, z czego dwoje nie przekroczyło jeszcze trzeciego roku życia.

45 nowych przypadków koronawirusa

W piątek 27 marca popołudniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o kolejnych zachorowaniach. Z komunikatu wynika, że liczba zarażonych w skali kraju wzrosła o 45 osób i wynosi obecnie 1289 chorych, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testu. Liczba ofiar śmiertelnych pozostała na dotychczasowym poziomie. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia:

Przypadki dotyczą.: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

 

Źródła: twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować