×

45-latka urodziła 22 dziecko! „To najdziwniejszy ze wszystkich moich porodów”

45-latka urodziła 22 dziecko. Sue Radford może się pochwalić najliczniejszą rodziną w Wielkiej Brytanii. Najmłodsze jej potomstwo właśnie przyszło na świat, a poród określa jako „najdziwniejszy ze wszystkich”.

Najliczniejsza rodzina w Anglii

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że Sue Radford spodziewa się 22 dziecka. Wraz z mężem zarzekali się wcześniej, że „nigdy więcej”. Nic dziwnego, w końcu kobieta urodziła już pokaźną grupkę.

Pierwsze dziecko Radfordów przyszło na świat, gdy Sue miała zaledwie 14 lat. Mimo to ona i jej chłopak, Noel, postanowili, że wychowają maleństwo i stworzą mu prawdziwy dom. Kiedy Sue miała lat 17, a jej mąż 21, dziewczyna urodziła drugie dziecko.

Kiedy na świat przyszło dziewiąte maleństwo, Noel postanowił poddać się zabiegowi wazektomii, czyli podwiązaniu nasieniowodów. Przez pewien czas 49-latek nie był zdolny do zapłodnienia. Po jakimś czasie zmienił jednak zdanie, więc zgłosił się do lekarzy z prośbą o odwrócenie procesu i przywrócenie mu płodności.

Ostatecznie Radfordowie doczekali się 21 dzieci (najstarszy syn ma obecnie 31 lat) i 4 wnucząt!

45-latka urodziła 22 dziecko

Jednak rodzinę Radfordów obdarzono jeszcze kolejnym potomkiem. Dziewczynka niedawno przyszła na świat. Jak powiedziała Sue w rozmowie z The Sun, z powodu panującej epidemii koronawirusa, bardzo martwiła się o to, jak przebiegnie poród. A trwał on 10 godzin.

Jak tłumaczy 45-latka:

To był najdziwniejszy ze wszystkich moich porodów. Bałam się go przede wszystkim ze względu na pandemię. Nie byłam też pewna, czy mąż będzie mógł przy mnie być. Mimo to uważam ten poród za jedno z najlepszych wydarzeń w moim życiu

Rodzina Radfordów chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Mają oni także swój reality show, który liczy już kilka sezonów. Można go oglądać też w Polsce na BBC Lifestyle, pt. „Rodzina 2 + 21”.

Źródła: www.edziecko.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij