×

40-latek gwałcił matkę. Ustalenia prokuratury mrożą krew w żyłach

40-latek gwałcił matkę i znęcał się nad nią. Częściowo przyznał się do zarzutów. Czeka go wyrok więzienia, nie krótszy niż 3 lata. Ustalenia prokuratury są porażające.

Aresztowanie w Potęgowie

40-letni mieszkaniec gminy Potęgowo w województwie pomorskim został zatrzymany pod zarzutami znęcania się i wielokrotnego zgwałcenia osoby najbliższej. Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, jofiarą zboczeńca była jego własna matka.

Jednocześnie prokurator rejonowy w Lęborku, Patryk Wegner poinformował, że ze względu na dobro pokrzywdzonej, nie będzie udzielał informacji na temat śledztwa. Jak uprzedził w rozmowie z PAP:

Ze względu na dobro pokrzywdzonej nie udzielam informacji na temat okoliczności sprawy i dokonanych już ustaleń w śledztwie.

Poprzestał na ujawnieniu, że 40-letni mieszkaniec Potęgowa został przesłuchany we wtorek i przedstawiono mu zarzuty. Jak informuje prokurator Wegner, udało się uzyskać przyznanie się podejrzanego do części zarzutów:

Podejrzany przyznał się częściowo do zarzucanych czynów. Złożył obszerne wyjaśniania, które nie korespondują z ustalonym stanem faktycznym.

40-latek gwałcił matkę

W sprawie toczy się śledztwo, które ma ustalić, jak długo trwał horror matki 40-latka. Dotychczasowe ustalenia wykazały, że kobieta wielokrotnie padła ofiarą znęcania się oraz gwałtów ze strony własnego syna.

Prokurator rejonowy skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego na okres 3 miesięcy. W środę rano z wnioskiem zapoznał się sąd.

40-latkowi grozi kara więzienia nie krótsza niż 3 lata. Kwestię tę reguluje art. 197 Kodeksu karnego. W punkcie 3 paragrafu 3 prawodawca formułuje podstawę orzeczenia kary:

Jeśli sprawca dopuszcza się zgwałcenia wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Chyba, że podejrzanemu zostanie udowodnione działanie ze szczególnym okrucieństwem, wtedy kara więzienia nie może być krótsza niż 5 lat.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl, www.polsatnews.pl, statystyka.policja.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Pixabay, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować