×

170 pracowników zakładów mięsnych na kwarantannie. Ruszyła lawina zachorowań

Świętokrzyskie: już 38 zakażeń w zakładach mięsnych Animex Foods. Sytuacja wygląda coraz gorzej. Na wyniki testów nadal czeka 170 pracowników. Możliwe, że masowe zakażenia w zakładzie są efektem luzowania obostrzeń.

Rzecznik firmy zapewnia, że wdrożono specjalne zasady bezpieczeństwa.

38 zakażeń w zakładach mięsnych Animex Foods

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem u pracownika zakładów mięsnych Animex Foods, odnotowano 15 maja. Potem ruszyła lawina zachorowań.

Zakłady Animex Food znajdują się w Starachowicach. Jak wynika z danych starostwa powiatowego, po drugim i trzecim etapie luzowania obostrzeń epidemicznych, liczba zakażonych w powiecie starachowickim wzrosła z około 40 osób do 92. Wśród zakażonych jest już 38 pracowników zakładów Animex Foods.

Sądzimy, że zdiagnozowane zakażenia miały miejsce poza firmą. W samym zakładzie obowiązuje wyjątkowo zaostrzony reżim sanitarny. Problem odzwierciedla sytuację epidemiczną w regionie, gdzie przybywa zakażonych po luzowaniu obostrzeń. Ludzie przestają nosić maseczki, częściej się ze sobą spotykają

– mówi w rozmowie z WP Łukasz Dominiak, rzecznik Animex Foods.

Pracy nadal nie przerwano

Obecnie aż 170 pracowników firmy przebywa na kwarantannie. We wtorek podjęto decyzję o odesłaniu części pracowników do domu.

Na badania kieruje się każdego, kto ma jakiekolwiek objawy chorobowe. Rzecznik zakładu podkreśla, że wdrożono specjalne zasady bezpieczeństwa, opierając się o wskazówki starachowickiego sanepidu.

Chociaż pracy nadal nie przerwano, wprowadzono dodatkowe mycie i odkażanie zakładu, dodano również nowe punkty dezynfekcyjne. Pracownikom sprawdza się temperaturę, muszą również obowiązkowo nosić maseczki ochronne.

Nasi pracownicy są cały czas badani. Nie otrzymaliśmy jeszcze wszystkich wyników badań. Dlatego musimy być przygotowani na to, że ta liczba zarażonych osób może się zwiększyć

– zaznacza rzecznik.

Przypomnijmy: Animex Foods to największa na polskim rynku firma mięsna, produkująca mięso drobiowe i wieprzowe, a także przetwory mięsne. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, obecnie w zakładzie zatrudnionych jest 1500 osób. Do tego dochodzą bywający w zakładach pracownicy firm zewnętrznych.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować