×

36-latka chora na COVID-19 pojechała na wycieczkę z Wrocławia do Krakowa

36-latka chora na COVID-19 miała przebywać w izolacji, a postanowiła… wybrać się w podróż, by „załatwić sprawy paszportowe”. Przez swoją skrajnie nieodpowiedzialną decyzję, mieszkająca we Wrocławiu Ukrainka naraziła co najmniej kilkadziesiąt osób.

36-latka chora na COVID-19 pojechała na wycieczkę

Co zrobić, gdy jest się zakażonym koronawirusem? Wybrać się w podróż do miasta oddalonego o setki kilometrów — wydaje się, że nikt nie udzieliłby tak absurdalnej odpowiedzi na to pytanie. A jednak.

36-letnia Ukrainka mieszkająca we Wrocławiu postanowiła wykorzystać czas izolacji, żeby załatwić sprawy paszportowe. Kobieta otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Uznała jednak, że skoro czuje się dobrze, to nic nie stoi na przeszkodzie, by mogła wybrać się w podróż do Krakowa i załatwić sprawy w Konsulacie Ukrainy.

Drzwi policjantom otworzył mąż kobiety

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna przed weekendem pojechali do domu 36-latki, żeby sprawdzić, czy kobieta stosuje się do zasad i przebywa w izolacji domowej. Drzwi otworzył im… mąż kobiety, który oznajmił, że 36-latka wyjechała do Krakowa.

Funkcjonariusze natychmiast zatelefonowali do kobiety i usłyszeli, że ma wynik pozytywny, ale czuje się dobrze. Mając to na uwadze, postanowiła pojechać do Konsulatu Ukrainy w Krakowie, aby załatwić sprawy paszportowe

– przekazał w komunikacie asp. szt. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, cytowany przez polsatnews.pl.

36-latka chora na COVID-19
KMP Wrocław

Policjanci niezwłocznie zaalarmowali pracowników konsulatu oraz przewoźnika, z którego usług skorzystała Ukrainka. Według funkcjonariuszy 36-latka mogła narazić nawet kilkadziesiąt osób. Teraz sanepid zdecyduje o karze dla kobiety.

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje

– przypominają policjanci.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za naruszenie zasad kwarantanny lub izolacji kobiecie może grozić kara nawet do 30 tys. zł. Ale w całej sprawie istotne jest przede wszystkim to, ile osób może odpokutować skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 36-letniej obywatelki Ukrainy.

36-latka chora na COVID-19
Twitter
Fotografie: KMP Wrocław (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij