×

3500 funtów za zarażenie koronawirusem? Zaskakujący pomysł brytyjskiej firmy

3500 funtów za zarażenie koronawirusem? Na tyle brytyjska firma hVIVO wyceniła zdrowie osób chętnych do wzięcia udziału w badaniach. Ale oprócz 3500 funtów, na śmiałków czeka… przysłużenie się ludzkości. Ochotnicy pilnie poszukiwani!

3500 funtów za zarażenie koronawirusem

Walka z szerzącą się epidemią koronawirusa przybiera różne formy. Niektóre są dość… zaskakujące.

Firma hVIVO poszukuje 24 śmiałków, którzy w zamian za 3500 funtów (a więc ponad 17 tys. złotych) zechcą… zarazić się koronawirusem.

Członkowie eksperymentu spędzą w izolatce 14 dni. Kwarantanna odbędzie się w specjalnym laboratorium należącym do firmy badawczej hVIVO we wschodnim Londynie. W tym czasie naukowcy będą dokładnie obserwowali chorego i podawali mu eksperymentalne leki, aby sprawdzić, jak zareaguje na nie chory organizm.

Tyle że tego, jak zareaguje organizm na wirus SARS-CoV-2, nie wie nikt.

Niewielu ochotników

Cel inicjatywy jest szczytny – chodzi o przygotowanie szczepionki do następnej zimy, tak, by chronić przed zakażeniem osoby starsze i schorowane.

Aby móc wziąć udział w eksperymencie, trzeba być zdrowym i pełnoletnim.

Chociaż chodzi o mniej groźne dla zdrowia szczepy koronawirusa, śmiałków jest ponoć niewielu. Przysłużenie się ludzkości i przyczynienie do rozwoju badań nad koronawirusem – to brzmi dumnie. Ale 3500 funtów może okazać się zbyt małą pokusą, by ryzykować własne zdrowie i życie.

Nikt nie daje gwarancji powodzenia eksperymentu. Ani nikt z firmy, ani potencjalny uczestnik eksperymentu, nie mogą też przewidzieć, jak się on zakończy.

Zmarły trzy osoby

W wyniku zakażenia koronawirusem w Wielkiej Brytanii do tej pory zmarły trzy osoby. Liczba zachorowań rośnie lawinowo – tylko w ciągu weekendu wzrosła z 209 do 273 zakażonych. Brytyjczycy chcą zdążyć z opracowaniem szczepionki przed kolejnymi falami epidemii.

Premier Boris Johnson zadeklarował, że rząd przekaże 46 milionów funtów na badania nad szczepionką i szybkie testy diagnostyczne.

Obecnie nie ma dostępnej szczepionki chroniącej ludzi przed koronawirusem. Według Dyrektora Generalnego Światowej Organizacji Zdrowia, pierwsza szczepionka przeciwko koronawirusowi może być dostępna za 18 miesięcy.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować