×

34-latka z zespołem Downa kandyduje na radną. „Walczyłam, by ludzie mogli normalnie żyć”

34-latka z zespołem Downa kandyduje na radną. Eleonore Laloux całe swoje życie robiła wszystko, by być traktowana jak inni. Teraz chce wystartować w wyborach, bo uważa, że osoby niepełnosprawne mają swoje miejsce w społeczeństwie. Czy jej się uda?

34-latka z zespołem Downa kandyduje na radną

Eleonore Laloux przez całe swoje życie walczy z systemem. Teraz prowadzi nową kampanię. Chce wygrać lokalne wybory i zostać radną. Byłaby pierwszą kobietą we Francji z zespołem Downa, której się to udało.

Uzbrojona w szeroki uśmiech i stanowczą determinację Laloux zbiera wsparcie w Arras, jej rodzinnym mieście w północnej Francji. Opowiada o swoich ambicjach dotyczących czystszego miasta i lepszej infrastruktury dla osób niepełnosprawnych. Ale przede wszystkim chce walczyć o równouprawnienie w społeczeństwie.

Jak powiedziała:

Ciężko walczyłam, by ludzie mogli normalnie żyć z zespołem Downa. Osoby niepełnosprawne mają swoje miejsce w społeczeństwie.

Historia jej życia

Rodzice Laloux odmówili umieszczenia jej w szkole specjalnej troski, zaszczepiając w córce wiarę w siebie. Właśnie to doświadczenie, pomogło jej później pokonać negatywnie nastawionych do niej ludzi i zapewniło pracę jako administrator w prywatnym szpitalu.

Jak mówi Laloux, pogodziła się ze swoją chorobą. Założyła stowarzyszenie „Friends of Eleonore”, które rzuca wyzwanie piętnowaniu społecznemu, z którym borykają się chorzy na Downa. Ponadto, napisała książkę „Mam zespół Downa, i co?”

Myślicie, że Eleonore ma szanse wygrać wybory?

Źródła: www.rmf24.pl, nypost.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować