×

30-letni piłkarz zmarł na zawał serca. Lista zgonów wśród sportowców się wydłuża

30-letni piłkarz zmarł na zawał serca. Zgon nastąpił w trakcie meczu. To już kolejny z rzędu nagły przypadek śmierci w środowisku sportowców. Dlaczego tak dużo młodych ludzi umiera z powodu problemów kardiologicznych?

Wysyp chorób serca

W ostatnim czasie w mediach niemal non-stop pojawiają się doniesienia o zgonach młodych ludzi. Niemal zawsze w informacjach tych przewijają się wzmianki o niezdiagnozowanych w porę schorzeniach kardiologicznych.

Ze względu na istniejące powiązanie pomiędzy szczepionką na bazie mRNA przeciwko koronawirusowi a ryzykiem wystąpienia chorób serca, ludzie zaczynają zadawać pytania o bezpieczeństwo szczepień na COVID-19. Jeszcze więcej wątpliwości rodzi fakt unikania podawania bezpośrednich przyczyn zgonów.

Opinia publiczna pamięta jednak o wynikach badań naukowych, które przestrzegają przed ciężkimi powikłaniami będącymi skutkiem eksperymentalnych szczepionek. Donald. M. Lloyd-Jones, prezes American Heart Association niedawno przestrzegał:

W czerwcu tego roku amerykański Centers for Disease Control and Prevention (CDC) Advisory Committee on Immunization Practices doniósł o prawdopodobnym związku między opartą na mRNA szczepionką przeciw COVID-19 i zapaleniem mięśnia sercowego, szczególnie u osób poniżej 39. roku życia.

Nie wiadomo czy zaledwie 30-letni piłkarz Sofiane Loukar szczepił się na koronawirusa, ale pewne jest, że jego przedwczesna śmierć nie jest jedynym takim przypadkiem. Kapitan algierskiej drużyny Mouloudia Saida doznał zawału serca podczas meczu z ASM Oran.

30-letni piłkarz zmarł na zawał serca

W trakcie sobotniego spotkania, grający na pozycji obrońcy Loukar zderzył się z bramkarzem. Dzięki pomocy medycznej zawodnik po chwili wrócił na boisko. Niestety 10 minut później okazało się, że wznowienie gry nie było dobrą decyzją.

Medycy nie wychwycili w porę symptomów zbliżającego się zawału. Loukar chwilę później dostał ataku serca. Reanimacja prowadzona przez lekarzy okazała się nieskuteczna. W sieci można zobaczyć dramatyczne nagranie, na którym wyraźnie widać walkę o życie piłkarza.

Zgon młodego człowieka był wstrząsem dla jego kolegów z zespołu. Nikt nie mógł powstrzymać łez. 

Sofiane Loukar jest już czwartym piłkarzem, który zmarł w ciągu tego tygodnia w związku z dolegliwościami o charakterze kardiologicznym.

22 grudnia zaraz po rozgrzewce, jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Al-Suwaiq Club zawału dostał reprezentant Omanu, Mukhaled Al-Raqadi. W tym samym dniu zmarł egipski bramkarz Ahmed Amin.

Z kolei, 23 grudnia miał miejsce zgon 23-letniego, chorwackiego piłkarza drużyny NK Nehaj Sinj. Marin Cacić zapadł w śpiączkę. Pomimo pobytu na oddziale intensywnej opieki medycznej nie udało się uratować jego życia.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij