×

3-letni chłopiec wyszedł na parapet na 7. piętrze. W środku był jego pijany ojciec

Do dramatycznych wydarzeń doszło w Warszawie. 3-letni chłopiec wyszedł na parapet mieszkania na 7. piętrze. Na szczęście nic mu się nie stało i sam wrócił do środka.

3-letni chłopiec wyszedł na parapet mieszkania na 7. piętrze

Sytuacja miała miejsce na ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Jedna z mieszkanek zaalarmowała o zdarzeniu straż pożarną. Służby ratunkowe od razu przybyły na miejsce. Część strażaków rozłożyła pod blokiem skokochron, a pozostali weszli na górę budynku. Świadek zdarzenia tak opisywał te dramatyczne chwile w rozmowie z KONTAKT24.

Byłam po przeciwnej stronie ulicy. Weszłam na kładkę, by dostać się na drugą stronę. Wybrałam numer 112. Na schodach była kobieta z córeczką. Ta dziewczynka z okna auta zauważyła to samo, co ja. Obie z jej mamą dzwoniłyśmy na numer alarmowy. Chłopiec chodził po parapecie. Miałam wrażenie, że zaraz spadnie. Ta sytuacja była przerażająca 

W środku był pijany ojciec

Gdy strażacy przyszli pod drzwi mieszkania i zapukali do nich, chłopiec usłyszał to i wrócił do środka. Po chwili wraz z 5-letnim bratem otworzył drzwi. Oprócz nich w mieszkaniu znajdował się jeszcze ojciec maluchów. Spał. Badanie alkomatem wykazało, że był kompletnie pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Trwa właśnie wyjaśnianie, czy ojciec naraził dzieci na ciężki uszczerbek na zdrowiu lub utratę życia. Polski KK przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.