×

W tym roku padła rekordowa kwota zbiórki WOŚP. Nikomu nie śniła się nawet taka suma

Od 26 lat styczeń jest w Polsce wyjątkowym czasem. Pomimo niskich temperatur i pogody dalekiej od idealnej druga niedziela miesiąca wyróżnia się niepowtarzalnym, ciepłym klimatem. A wszystko to za sprawą finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka kończąca całoroczne starania fundacji od lat jednoczy miliony chętnych pomóc ludzi. Jej efektem są rekordowe kwoty ofiarowane Orkiestrze na wyznaczone w finale cele.

Pierwsze 100 milionów

Co roku podsumowaniu akcji towarzyszą ogromne emocje. Przez ostatnie ćwierć wieku wyniki zbiórki z każdym kolejnym styczniem są prawdziwym zaskoczeniem. Gdy wydaje się, że kolejny nie ma szans zostać pobitym, okazuje się, że następny jest jeszcze wyższy…

Przypomnijmy, że w 2017 roku po raz pierwszy WOŚP zebrał ponad 100 milionów złotych. Poprzeczka przed tegoroczną zbiórka była więc zawieszona wyjątkowo wysoko. Okazało się jednak, że zeszłoroczny rekord nie jest nie do pobicia.

Kolejny rekord

Już pierwsze prognozy zapowiadały się dość optymistycznie. Ostateczne podsumowanie przerosło jednak oczekiwania wszystkich – zarówno kibicującym Orkiestrze, jak i krytykującym ją.

Termin zaprezentowania wyników zbiórki wyznaczony został na 8 marca. Niecierpliwie wyczekiwany dzień w końcu nadszedł i Jerzy Owsiak miał okazję ogłosić… kolejny rekord!

126 mln 373 tys. 804 zł 34 gr – tak dokładnie prezentuje się kwota, którą 14 stycznia udało się zebrać w Polsce i pojedynczych miastach na całym świecie. Jest to wynik przebijający zeszłoroczną sumę o ponad 21 milionów złotych!

Tak świetne podsumowanie napawa optymizmem. Myślicie, że w 2019 roku padnie kolejny rekord?

Polecane

Może Cię zainteresować