×

25 rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinnaś tolerować w związku

25 przesłanek do ucieczki ze związku. Po czym poznać, że czas brać nogi za pas, zanim sprawa stanie się poważna? Nie lekceważ tych sygnałów!

Zmieni się, czy nie?

Zwykło się mawiać, że kobiety wchodzą w związek z nadzieją, że ich partner się zmieni, a mężczyźni liczą na to, że ich wybranka nie zmieni się nigdy i przez całe życie będzie równie atrakcyjna i seksowna, jak na początku znajomości.

Kobiety za to mają tendencję do myślenia życzeniowego i nawet jeśli dostrzegają u ukochanego cechy, które im nie odpowiadają, liczą na to, że uda się je łatwo wyeliminować. Oczywiście, związek to sztuka kompromisu i wzajemne docieranie się może potrwać. Są jednak pewne oznaki, świadczące o tym, że lepiej brać nogi za pas, zanim sprawa stanie się poważna. Po prostu szkoda czasu i nerwów. Po czym poznać, że związek nie rokuje?

25 przesłanek do ucieczki ze związku

#1 Brak szacunku
Szacunek to podstawa każdej udanej relacji. Z osobą, która nas nie szanuje, nie ma sensu nawet, cytując klasyka „ubić muchy w kiblu”. A co dopiero planować wspólne życie…

#2 Kłamstwo
Relacje z krętaczem i kłamcą zawsze są stratą czasu, bez względu na to, czy dotyczą relacji służbowych, towarzyskich czy miłosnych. Jeśli ktoś nie jest zdolny do szczerości to już się nie nauczy.

#3 Podniesiony głos
Jeśli kłócicie się we włoskim stylu, podnoszenie głosu jest usprawiedliwione. Ale jeśli tylko on krzyczy na ciebie, to lepiej pożegnać się zawczasu.

#4 Obrażanie
Jeśli parter obraża cię, a następnie przeprasza, można wybaczyć za pierwszy lub drugim razem, oczywiście, jeśli nie doszło do przemocy, w tym werbalnej. Ale jeśli nie widać poprawy, to lepiej wiać.

#5 Kłótliwość
Większość osób oczekuje od związku, że będzie bezpieczną przystanią. Jeśli wypełniają go awantury z byle powodu, po prostu nie spełnia swojego zadania.

#6 Zdrada
Nie istnieje usprawiedliwienie dla zdrady. Żałuje? Nie wiedział, co robi? Zamiast teraz żałować, trzeba było pomyśleć wcześniej.

Pixabay

#7 Leniwiec
Nie chce dzielić z tobą obowiązków domowych, bo woli grać na Playstation? Nie licz na to, że kiedykolwiek się zmieni.

#8 Przemoc
Jeśli twój partner przejawia tendencje do przemocy, wiej, póki możesz. Wyjście z przemocowych relacji staje się trudniejsze z każdą chwilą.

#9 Groźby
Jeśli twój partner grozi ci, nawet jeśli nie realizuje swoich gróźb, to znaczy, że wierzy, że ma nad tobą władzę. To się zwykle bardzo źle kończy.

#10 Dupek
Nie jest to wyszukane słowo, ale idealnie oddaje charakter takich osobników. To ci, którzy nazywają swoją dziewczynę „d*pą” i niby żartem pytają kolegę, czy chciałby się z nią przespać.

#11 Brak komplementów
Jeśli nigdy nie mówi ci nic miłego, ani że cię kocha, to lepiej odpuścić. Każdy potrzebuje czasem czułości.

#12 Nie ma fal
Jeśli nie pyta o przyczyny twojego złego humoru, to nie jest normalne w przypadku osób, które, przynajmniej w założeniu powinny być sobie bliskie. W normalnym związku partnerzy troszczą się o siebie.

#13 Antyfeminizm
Jeśli uważa, że kobieta nadaje się tylko do prowadzenia domu i rodzenia dzieci, to nie łudź się, że zmieni zdanie. Takie poglądy są zwykle bardzo głęboko zakorzenione, często wyniesione z domu.

#14 Bez zobowiązań
Status waszego związku jest skomplikowany? Partner nie może się zdecydować, czy jesteś jego dziewczyną, czy tylko koleżanką? Takie niezdecydowanie niczego dobrego nie zwiastuje.

#15 Trzyma cię w domu
Nie pamiętasz, kiedy ostatnio wyszliście razem. Poza tym on nie cierpi twoich znajomych. Najchętniej siedziałby z tobą zamknięty w domu. Niby można, ale szybko się sobą zmęczycie.

#16 Jesteś jego szoferką
Zamiast wezwać ubera, dzwoni po ciebie, a ty rzucasz wszystko, łapiesz kluczyki i jedziesz w środku nocy na drugi koniec miasta? To nie brzmi jak zdrowa relacja.

#17 Flirtuje z innymi
Każdy musi wiedzieć, gdzie leżą granice w kontaktach z płcią przeciwną. A jeśli nie wie, to niech się szybko nauczy.

#18 Naruszenie prywatności
Sprawdzanie cudzego telefonu i grzebanie w szufladach może być symptomem chorobliwej zazdrości. To się bardzo trudno leczy i to zawsze przy pomocy psychiatry.

#19 Ignoruje cię
Niektórym facetom wydaje się, że związek to rodzaj gry. Początkowo to może być nawet podniecające, ale szybko męczy.

#20 Zrywa i żałuje
Twój partner zachowuje się jak „drama queen”? „Nie jestem gotowy na związek” na przemian z „nie mogę bez ciebie żyć”? Naprawdę chcesz być w związku z kimś takim?

#21 Doprowadza cię do łez
Osobie, która cię kocha, zależy na twoim szczęściu, a nie rozpaczy. To naprawdę bardzo proste.

#22  Złe wychowanie
Nigdy nie mówi „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”? Jeśli te zwroty nie istnieją w jego słowniku, będzie to bardzo trudno zmienić. Dobre wychowanie to wieloletni proces i zwykle zaczyna się we wczesnym dzieciństwie.

#23 Brak wsparcia
Jeśli ciągle podkopuje twoją pewność siebie i obniża poczucie twojej wartości, nie jest ciebie wart.

#24 W łóżku gra na siebie
Jeśli nie interesuje go twoja przyjemność z seksu, czas uciekać. Te czasy już dawno minęły…

#25 Jesteś na ostatnim miejscu
Zawsze jest coś ważniejszego? Trening, praca, koledzy? A ty siedzisz i czekasz z telefonem w ręku? Czas pozmieniać priorytety.

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie: stocksnap.io

Może Cię zainteresować

zamknij