×

25 najpiękniejszych Miss Polonia w historii. Ich uroda powala…

25 najpiękniejszych Miss Polonia w historii. Zobaczcie zachwycające zdjęcia najpiękniejszych Polek minionych 91 lat. Ich uroda powala na kolana każdego mężczyznę.

Historia konkursu

Konkurs Miss Polonia to najstarszy w Polsce i jednen z najstarszych na świecie konkursów piękności. Jego nazwę wymyślił pisarz i poeta, Tadeusz Boy – Żeleński. Po raz pierwszy konkurs odbył się 27 stycznia 1929 w warszawskim hotelu Polonia, bez… udziału kandydatek. Pierwsze miss wybierano jedynie na podstawie zdjęć. Wygrała wtedy 21-letnia pracownica Miejskiej Kasy Oszczędnościowej w Warszawie, Władysława Kostakówna.

Zamieszanie z konkursem

W 2012 roku po raz pierwszy w historii konkursu nie wybrano nowej miss. Tytuł Miss Polonia 2012 otrzymała wybrana na gali w lutym 2013 roku Paulina Krupińska. Okazało się, że to stanowisko na lata… Po ujawnieniu afery, której bohaterką była szefowa biura miss, a zarazem menedżerka i „przyjaciółka” Oli Kwaśniewskiej i Edyty Herbuś, Małgorzata Herde, nad wyborami miss zawisła klątwa. Po tym, jak wyszło na jaw, że okradała swoje klientki, Herde uciekła za granicę i wybory miss się nie odbyły. Kolejna gala została odwołana, bo wycofał się reżyser, a nie było już czasu szukać nowego.

W grudniu 2015 roku wydawało się, że Krupińskiej wreszcie uda się oddać koronę, bo organizatorzy dwóch konkursów – Miss Polonia i Miss Polski – postanowili połączyć siły i stworzyć nową markę. Biuro Miss Polonia wycofało się jednak z tego pomysłu dwa dni przed galą. Jak się okazało, firma miała żal do organizatorów konkursu Miss Polski, że na konferencji prasowej promowali tylko swoją markę.

W międzyczasie Paulina zdążyła urodzić dziecko, czego w zasadzie nie powinna robić podczas swojego panowania. Biuro Miss Polonia wykazało pełne zrozumienie. Ostatecznie udało się wybrać nową miss w 2016 roku i od tamtej pory konkurs odbywa się nieprzerwanie.

25 najpiękniejszych Miss Polonia – prawda, że klasyczna uroda nie przemija wraz z modą?

1. Władysława Kostakówna

2. Zofia Batycka

3. Zofia Dobrowolska

4. Maria Żabkiewicz

5. Alicja Bobrowska

6. Zuzanna Cembrowska

7. Lidia Wasiak

8. Magdalena Jaworska

9. Katarzyna Zawidzka

10. Renata Fatla

11. Monika Nowosadko

12. Joanna Gapińska

13. Aneta Kręglicka

14. Joanna Michalska

 

15. Ewa Wachowicz

16. Jadwiga Flank

17. Agnieszka Zielińska

18. Marta Kwiecień

19. Karolina Gorazda

20. Angelika Jakubowska

21. Rozalia Mancewicz

22. Marcelina Zawadzka

23. Paulina Krupińska

 

24. Izabela Krzan

25. Karolina Bielawska

 

Źródła: pl.wikipedia.org, www.instagram.com, plejada.pl

Polecane