×

25-latek został ofiarą nożownika z Londynu. Walczył o prawa dla skazańców, zabił go jeden z nich

Młody i pełny radości, Jack Marritt, został zasztyletowany przez terrorystę na londyńskim moście. Do ataku doszło w piątek. Jego 25-letnia dziewczyna do tej pory nie może uwierzyć w to co się stało. Mieli piękną przyszłość przed sobą.

Dziewczyna Jacka przeżywa dramat

Jeszcze tydzień temu świętowali urodziny zamordowanego Jacka w Sevilli. 25- studentka weterynarii i dziewczyna zabitego nie może uwierzyć w ten dramat. Szczególnie, że jej chłopak poświęcił życie na walkę, dla takich osób jak Usman, który zasztyletował go na moście w Londynie. Jack nie chciał, aby skazani spędzali długie lata w więzieniu. Wierzył w programy, które mogą ich zmienić.

Tragiczne jest to, ze na własnej skórze doświadczył tego, że nie każdy może się zmienić. Usman wychodząc z więzienia nadal myślał tylko o zabijaniu niewinnych.

Cambridge straciło dumnego syna i rycerza słabszych od siebie. Szczególnie tych, którzy trafili do więzienia.

Całe życie pomagał słabszym

Jack Marritt w piątek zmierzał na kurs, który prowadził właśnie obok London Bridge, a dokładnie w Fishmongers’ Hall. Swoje życie poświęcił na walkę ze stereotypami więźniów. Bronił mniejszości etnicznych, które trafiły do angielskich więzień. Paradoksalnie przez jednego z członków tych mniejszości został zabity. Usman Khan został aresztowany w grudniu 2010 roku i po ośmiu latach wypuszczony. W grudniu 2018 wyszedł na wolność i znajdował się pod dozorem elektronicznym.

Mimo tego co się stało ojciec nadal wierzy w to co jego syn. Nie chce by śmierć Jacka przedłużyła wyroki więźniom innych mniejszości.

Mój syn, Jack, który zginął w tym ataku, nie chciałby aby jego śmierć była pretekstem dla bardziej drakońskich wyroków lub niepotrzebnego przetrzymywania ludzi w więzieniach.

Terrorystę powstrzymać Polak

Przypominamy, że terrorystę prze dalszymi atakami powstrzymali przechodnie. Jednym z nim był Łukasz. Polak pracuje w jednej z londyńskich restauracji. Przypomnijmy sobie jak wyglądała cała sytuacja.

Co sądzicie o całej sprawie? Czy Jack walcząc o wypuszczanie z więzień takich osób jak Usman, nie przyczynił się do własnej śmierci?

Źródła: www.dailymail.co.uk, niezalezna.pl, www.theguardian.com
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować